Iron Fist – dojmy z 1. řady


Netflix je zlo. Vydat celo sérii v jeden den je smrtelný hřích, poněvadž diváci jsou připoutání k obrazovkám. Vše začne prvním dílem, ale proč si nepustit druhý, a pak třetí, čtvrtý, pátý… a poslední. Ach, to jsem ho dokoukal během dvou dnů? Sakra, vždyť jsem nic jiného nedělal, než jen sledoval Iron Fista!
Na Netflixu se rozrůstá Marvelovská rodinka superhrdinů o novou postavu. Tou neníní nikdo jiný, než řečený Iron Fist (“Ocelová pěst”), kterého můžete vedle seriálů Dardevill, Jessica Jones a Luke Cage sledovat, však vy víte kde.
Příběh sleduje osud Dannyho Renda, který se po patnácti letech vrací do New Yorku, aby získal zpět podíl na rodinné firmě. Jelikož byl po celou dobu pohřešovaný a jeho rodiče zemřeli při nehodě, kterou jako jediný přežil. Poté se ho ujali mniši, kterými byl vychován, aby se stal zbraní nesoucí jméno “Irone Fist”. Jen těžce bude prokazovat po tak dlouhé době, kým ve skutečnosti je. No, ono se to stejně prokáže.
Další zápletkou bude i samotná smrt rodičů. Kdo stojí za pádem letadla, které ztroskotalo v Hymalajích. Kdo a co je tajná společnost “Hand”, jenž je úhlavním nepřítelem Irone Fista a jak se hlavní hrdina vypořádá s výdobytky dnešní doby.
Seriál mě opravdu chytil. Začal trochu vtipným způsobem, který hrál na předsudky. Tomu týpkovy v otrhaných hadrech tahle budova patřit nemůže. Ale když se dají věci do pohybu, začnou se dít podivné věci. Přeci jen by to mohl být on. Intriky, boj a spojenectví. Seriál je hodně akční záležitostí a je plný bojových umění. V jistém směru je pak odlišný od ostatních. Denny po celou první sérii řeší své osobní problémy.
Jistým rozdílem oproti komiksovým seriálům je, že Irone Fist není superhrdina v podivném obleku. Všichni vědí, že Denny Rand disponuje zvláštní silou. Ve své podstatě oblek nepotřebuje, protože nechrání bezbranné a nevinné občany města New York.
Ve většině případů jsou postavy dobře vyprofilovány. U některých poznáte, že jsou do morku kostí zlý, zatímco jiné dobré. Objevují se tu i tací, kteří jsou na scestí a prožívají “morální krizi.”. Některé jsou svým charakterem zajímavé a říkáte si, že by mohly dostat o něco větší roli. Tak snad příště.
Příbližně v půli sezóny se vývoj příběhu zastavil. Denny se nikam neposouval a děj prostě plynul k vytouženému konci, který však naznačuje pokračování. Uvidíme, jestli hlavní hrdina někdy navlékne svůj kostým a co osud bojovníka Iron Fista ještě čeká.

Seriál tak můžu doporučit všem nadšencům, kteří mají rádi komiksové hrdiny nebo komiksy jako takové. Určitě první kapitola Iron Fista stojí za zhlédnutí.

Komentáře

Oblíbené příspěvky