Seriály, které jsem přestal sledovat

V dnešní době běží nepřeberné množství seriálů, a proto si můžeme vybírat, kterým dám přednost. Některé prostě člověka minou, o jiných pouze uslyšíte a v posledním případě začne některé sledovat, ale v určitém momentu na ně přestane koukat. O posledním bodě bude celý tento článek. Zmíním se o pětici seriálů, u kterých jsem viděl minimálně kompletní první řadu.

1. The Vampire Diaries

Upíři tehdy byli v módě – snad i dnes jsou. Když se začal vysílat seriál Upíří deníky, koukalo na něj spousta kamarádek. Proto jsem na něj koukal a bavil mě, ačkoliv jde o seriál, který v první řadě míří na dívčí publikum a jeho předlohou je stejnojmenná knižní série. Prostě čtení pro holky. Navíc se svezlo na vlně Stmívání, které je poměrně novější.
Do jisté fáze mě seriál bavil. Krvavější než Buffy, přemožitelka upírů. Skončil jsem nejspíše u 3. až 4. série. Na seriálu mi nejvíce vadilo nelogický řád v nadpřirozenostech seriálu.  Postavy umíraly a vracely se k životu pro mě z nepochopitelných důvodu. Nevím, jde o něco, co mi nepřijde zrovna dobré. Jednou jsem mrtvý, tak už bych k životu neměl procitá, pokud jsem nebyl proměněn. Trochu to působilo, jako by si herec chtěl dát pauzu, tak scénáristy nenapadlo udělat nic zajímavějšího, než je odstranit. Jelikož jsou v seriálu kromě upíru i čarodějky, všechno bylo možné. S tím jsem se však nesmířil
Vím, že seriál by měl v letošním roce skončit a divím se, že ho ještě někdo sleduje.

2. Sleepy Hollow

První řada Sleepy Hollow mě opravdu zaujala. Měla dobrou lehce hororovou atmosféru, zajímavé postavy, propojení historie s konspiračními teoriemi, magií a biblickými příběhy o čtyřech jezdcích apokalypsy. Zní to skvěle, že? Co se tedy mohlo stát.
Odpověď je vcelku jednoduchá. K původním 13 epizodám bylo přidáno v druhé sérii dalších 5, což jsem výrazně pocítit. Jinak plynulý a zajímavý příběh byl rozředěn. Atmosféra nějak ztratila svůj půvab, celistvost a někde u 5 epizody 2. řady jsem seriál přestal sledovat. Cítil jsem, že tvůrci měli zůstat u původních 13 dílů. Od té doby jsem ho nesledoval ani nemám chuť pokoušet se, ačkoliv momentálně běží 4. série.

3. The 100

Prvních 100 je záležitostí spíše teenegrů. Příběh sliboval zajímavý postapokalyptický svět. Skupina puberťáků byla odeslána z vesmírné stanice na Zem, a to za trest a s cílem zjistit, zdali je Země obyvatelná. Nic však nešlo podle plánu. Na planetě zasažené radioaktivitou přeci jen někdo přežil a puberťáci jim museli čelit. Hodně jich pak během první řady umře.
Druhá řada už mě tolik nebavila. Vlastně se objevila skupina lidí, která žije v podzemním zařízení. Mají elektřinu, ale i temné tajemství. Nevím proč, ale tenhle směr, kterým se druhá řada začala ubírat, mě odradil. Raději bych čelil zmutovaným stvůrám než lidem, kteří svým “hostům” nehorázně lžou. Navíc na Zem doputovali dospělí.

4. Onec Upone a Time

Seriál se zajímavým konceptem pohádkových postav, které jsou uvězněny v městečku Storybrooke a nepamatují si své životní osudy. Na druhé straně Emma Swan a její syn Henry, kterého se ve svých 18 letech. Tajemná kletba, která musí být prolomena. To všechno sliboval seriál Once Upone a Time. Proč jsem s ním ale skončil?
Osobně mi přišlo, že první řada měla jakousi zápletku a děj, který se posouval dál. Druhá řada se pak soustředila na pohádkové bytosti a jejich životní příběhy. Nevím, prostě mě to nebavilo. Nezajímal mě příběh ostatních, chtěl jsem vědět, jak to bude s Emou, jejím synem, Sněhurkou a princem Krasoněm. Přišlo mi, že se seriál proměnil v telenovelu, kde se začaly řešit vztahy jednotlivých postav.

5. Arrow

Arrow byl předchůdce seriálu The Flash, který momentálně sleduji. Příběh komiksového Robina Hooda s odlišným názvem Green Arrow, mě zaujal. Oliver Queen a jeho život na pustém ostrově, kde musel přežívat řadu let. Dále zkorumpované město a seznam lidí, které po sobě zanechal Oliverův otec. Vypadalo to velmi slibně.
K většině postav jsem měl kladný vztah, ale na seriálu mě nebavily flashbacky. U prvních dvou sérií jsem to chápal. Jenže pak přišel zlom, kdy tyhle vzpomínky dle mého se staly nutným zlem. Objevovali se i zajímaví padouši z universa Batmana, ale u čtvrté sezóny jsem skončil. Prostě mi přišlo, že koncept padouchů, kteří chtějí uchvátit město a rozpoutat chaos se neustále opakuje. Cosi se ve mě zlomilo a už jsem seriál nevyhledával. Nevím, prostě mi to přišlo, že se vše neustále opakuje.


Určitě se nejedná o všechny seriály, které jsem rozkoukal a nechal ležet. Jste na tom podobně? Sledujete některý z těchto seriálů?

Komentáře

 1. Sleduji vše, kromě Sleepy hollow. A The vampire diaries už mám zkouknuté. U deníků mi u pozdějších serií přišlo, že už motají všechno dohromady, jen aby měly co natáčet, pořád nové a nové nadpřirozené postavy, ale i přesto jsem seriál sledovala dál. Byly lepší a horší díly. V The 100 mě u jedné série nebavila jedna z dějových linií, to bych nejradši přeskočila. Arrow mě štvalo, když tam začali motat metalidi, ale po čase jsem si zvykla. A u Once jsem spíš ráda, že ukazuje i příběhy ostatních postav, kniha je jen z pohledu Emmy a Sněhurky, a to se mi zdálo málo.

  melisinblog.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sleepy Hollow byl opravdu zajímavý počin, jen celou tu atmosféru, kterou měla první řada, nedokázali udržet.
   Mě by u Once Upone a Time nevadily příběhy ostatních postav, kdyby to bylo v souladu s příběhem, a tomu dali v druhé řadě sbohem... Ale vím, že to pořád spousta lidí sleduje, i když říká, že už je to taková telenovela...

   P. S.: Pokud tě obsah blog zaujal, tak se s ním stěhuji na: www.memisto.cz, kde začínám úplně od začátku.

   Smazat
  2. Novy blog uz jsem prosla a ulozila si ho :)

   Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky