Dojmy z 1. řady Westworld


Co kdybyste mohli navštívit místo, kde je všechno dovoleno. Zábavný park, v němž můžete vraždit, znásilňovat a zažívat dobrodružný příběh ve westernovém podání? Ano, zní to jako zábava pro bohaté, a proto Westworld nabízí toto rozptýlení jen majetným klientům, kteří se vydávají do míst plných robotů, kteří vypadají a chovají se jako lidé. Nemůžou však návštěvníkům smrtelně ublížit.
Seriál z produkce HBO se inspiroval stejnojmenným filmem z roku 1973. Příběh se odehrává v komplexu, ve kterém se park nachází. Děj bych posléze rozdělil na zákulisí parku, tedy lidi, kteří za fungováním stojí a samotným pobytem v parku.
První linie vám představí lidi stojící za parkem a jejich zákulisní hry. Pochopíte ji vcelku snadno a její vývoj vás překvapí. Dále se tu objeví údržbáři robotů, kteří v druhé polovině budou mít nelehkou roli, ale nechci spoillerovat, takže to berte jako návnadu. Některé zvraty nebudete vůbec očekávat, tedy až do samotného okamžiku, kdy pravda začne vyplouvat na povrch.
Co se týče příběhu v samotném parku. Na můj vkus byl moc zmatečný. V rozmezí prvních dílů se některé části opakovaly (příběh se restartoval, stroje zapomněli na předchozí den). Hlavní postavou zde samozřejmě je robotka jménem Dolores. Jak to tak bývá, a někteří z vás už něco tušíte, tak se vyskytne chyba v softwaru. Hrstka vyvolených si začne uvědomovat, že něco není v pořádku.
Myšlenka samotného seriálu je lehce filozofická. Mohou se stroje stát lidskými bytostmi tím, že si uvědomí své bytí? A co bude pak? Svrhnou stroje své despotické bohy. Na to první řada úplně neodpověděla, ale určitě se jedná o zajímavou podívanou, ačkoliv westernu moc neholduji. Westworld Vás donutí zamyslet se nad podstatou lidskosti.

Opravdu se nejedná o špatný seriál, ale z mého hlediska ještě neukázal svůj plný potencionál a nemusí sednout všem divákům. Další série bychom se nejspíše měli dočkat až v roce 2018.

Komentáře

  1. Tak nevím nevím, asi jsem čekala něco trochu jiného.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. No, a není lepší, když se ti dostane toho, co neočekáváš?

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky