Ohlédnutí za 6. řadou American Horror Story

Šestá řada American Horror Story s sebou přinesla nový příběh. Nebo spíš nový způsob vytváření příběhu. Kdo ví. Deset dílů už bylo odvysíláno a fanoušci mohou čekat na další sérii. V seriálu jsme se setkali se známými herci, i těmi, které jsme dlouho neviděli. Jaká tedy byla šestá řada?
Svým způsobem kopírovala námět z první, ale i páté sérií. Dům v Roanoku, kde straší tajemné bytosti spojené s domem, historií a jeho územím. Mladá dvojice se do podivného stavení nastěhuje po těžké zkušenosti z města, ale časem se začnou dít divné věci, kterým nikdo nevěří.
Příběh je rozdělen na několik částí. První začíná formou dokumentu. Seznamuje diváka s celým příběhem, který je pro mě docela nesrozumitelný. Další částí je reality show, kde jsou herci i jejich předlohy vloženy do domu v období krvavého měsíce, kdy jsou duchové v Roanoku nejkrvežíznivější a lidem v blízkosti hrozí smrtelné nebezpečí. Kdo tentokrát přežije. Dále se skupina fanoušků vydá na cestu za místy, které znají z TV Show. V poslední řadě pak příběh samotných přeživších.
Na můj vkus byla šestá řada moc uječená. Podobná tématika už tu byla a nový formát vyprávění příběhu vůbec nezaujal. Navíc mě to nenadchlo. Seriál hrál i na brutální záběry, jako například vytažená střeva a odřízla kusy těla. Zakončení vůbec nebylo zajímavé a nenadchlo. Zapojení moderního konceptu vyprávění, který používá dnešní youtube scéna ve mně vzbuzovala odpor.
Pokud bych měl šestou řadu zhodnotit, nejedná se o moc zajímavou sérii. Snaží se být inovativní, avšak je to spíš ke škodě než ku prospěchu. A jak se líbila šestá řada Vám?

Komentáře

Oblíbené příspěvky