Ohlednutí za 3. řadou The Strain


Upírská sága se blíží k pomyslnému konci. Už nyní je nad slunce jasné, že pátá řada seriálu The Strain bude poslední. Ale abych tolik nepředbíhal, vraťme se k čtvrté řadě, která nám řekla své poslední slovo. A o čem vlastně byla?
S politováníhodným smutkem musím uznat, že tato řada byla snad nejslabší ze všech a moc se toho nedělo. Příběh se jako by zastavil na místě, ale s ním i postavy. Aby se něco dělo, tak Mistr chtěl onu záhadnou knihu, která obsahuje klíč k jeho poražení. Ačkoliv ironie sama o sobě je, že Lumon neobsahuje světobornou techniku, jak pána upírů zničit, ale spíš uvěznit.
Strigoivé pohlcují celý New York. Ačkoliv se policie snaží vzdorovat, boj nejde podle plánů. Situace s každým dílem bude více vyhrocovat, až překročí pomyslný bod. Město je ztraceno a padne. Zjišťujeme, že vše dopadne stejně, jako v první sezóně. Dostaví se pocit nechtěného Deja Vu.
S několika vedlejšími podstavami se nadobro rozloučíme. Zjistíme, že děti dokáží být opravdu hloupé a nechápou situaci. Věřím, že Zacha budou nenávidět všichni diváci, protože už z tak nadbytečné postavy se stala ještě větší osina v zadku.
Suma sumárum, kvalita seriálu spadla závratným tempem. Neříkám, že seriál je nekoukatelný, ale nepřekvapí, nezaujme a nemá žádný wau moment. Můžeme jen doufat, že poslední řada bude lepší.


Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky