Dojmy z filmu: Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít si odbyla svou celosvětovou premiéru 17. prosince. Fanoušci Kouzelného světa z pera J. K. Rowling určitě na film půjdou, a jelikož jsem jedním z nich, neotálel jsem dlouho. Proto se chci podělit o své dojmy z tohoto filmu, popřípadě vás nalákat, nebo odradit.
Příběh se odehrává ještě před samotnými událostmi z Harry Potter ságy, a to přibližně v roce 1920. Nový protagonista jménem Mlok Scamander připlouvá do New Yorku s podivným kufříkem plných kouzelných tvorů. A jak už to tak bývá, souhrou náhod se některým živočichům podaří z magického zavazadla utéct a Mlok je bude muset znovu získat zpět.
Už na první pohled si uvědomíte, že hlavní hrdina je trochu outsider a podivín, co se týče mezilidských vztahů. To si však kompenzuje svou zálibou v kouzelných tvorech, které přenáší v koženém kufříku, aby se o ně mohl starat a studovat je. Kouzelnické společenstvo však chov těchto zvířat přísně zakazuje, jelikož se obává odhalení, neboť američtí kouzelníci oproti těm evropskými, mají zákaz stýkat se s nečary (lidmi, kteří se nenarodili s kouzelnickými schopnostmi, v našich končinách známé jako mudlové).
Po boku Mloka Scamandera se objevují další postavy, s nimiž se jeho cesta zkříží: s nečarem Jacobem a dvěma sestrami Porpentina a Queenie, které pracují na americkém Ministerstvu kouzel. Každá z postav je svým způsobem jedinečná, okouzlující a sympatická. Zároveň jsou tak odlišní, takže dokáží zaujmout.
Po vizuální stránce filmu nic nechybí. V podstatě je podobný těm s Harry Potter tematikou. Plný zajímavých a dechberoucích efektů, což se dá očekávat. Přeci jen je to film plný kouzel a kouzelných zvířat, které se opravdu povedly.
Na můj vkus se film trochu vlekl. Dějová linka byla rozdělena na dvě části. Mlok nahánějící zvířata, zatímco ta druhá se týkala podivné nadpřirozené síly, ohrazující New York a která ve filmu podle mého názoru byla proto, aby konec byl hodně akční. Film spíš hrál na strunu zábavy a vztahů mezi postavami, než že by si zakládal na propracovaném dějové lince, která by byla divákovi vyprávěna a rozplétala nitky zápletky, která se bude táhnout dalším pokračováním.
Proto mám z filmu trochu smíšené pocity. Na jednu stranu se mi hodně líbil, ale něco jsem postrádal. Navíc si v téhle chvíli nedokážu představit pokračování. Už teď je jasné, že se dočkáme dalších filmů, ale jaksi si do toho nedokážu promítnout postavu Mloka Scamandera.
Film určitě doporučuji navštívit, pokud jste fanoušci fantasy, knih nebo filmů s Harry Potter tématikou. Znovu objevíte kouzla, ale také se něco málo dozvíte o kouzelnickém světě ve spojených státech (pokud nesledujete pottermore.com). Herci dobře odvedli svou práci a dabing mi nepřišel vůbec špatný.
Už jste film viděli, nebo se na něj teprve chystáte? Co se vám líbilo nebo očekáváte? Určitě napište do komentáře.

Komentáře

Oblíbené příspěvky