The Strain: Ohlednutí za 1. a 2. řadou

TV show on FX
Kdo by v dnešní době nevěděl, co jsou to upíři? Dennodenně se s nimi setkat v literatuře, ale i na filmových plátnech nebo v různých seriálech. Jedno však měli společné, všichni sají krev a mají ostré špičáky, kterými se zabodávaly svým lidským kořistem zpravidla do krku.
Při sledování seriálu The Strain však zapomeňte na všechno, co jste doposud věděli o téhle tajemné rase. Některé věci tu jsou úplně jinak, ale neočekávejte, že tohle bude podobné sáze Stmívání a jim podobným.

První série

Příběh je velmi jednoduchý. Do New Yourku připutuje v nákladním prostoru letadla Pán (anglicky „Mistr“) všech upírů, který infikuje cestující na palubě. Jde však jen o začátek invaze této rasy. Někteří z nich zdánlivě umírají hned, a jiní se vrací ke svým rodinám. Jedno však mají společné, všichni se promění a budou chtít proměnit i své blízké, poněvadž to tak zkrátka chodí, když jste jedním z nich.
Na scéně se objevuje podivný stařík, který o těchto příšerách ví něco víc. New York je pomalu infikovaný armádou Strigoiů. V této těžké situaci se formuje tým, který proniká pod povrch podivných událostí.

Druhá série

New Yourk je odstřižen od zbytku světa. Skupinka hrdinů si olizuje rány po tuhém boji. Zjištění, že je Mistr odolný vůči světlu, přináší otázku: „Jak ho nadobro zničit?“.
V této sérii se dozvíme více o samotném Mistrovi, odkud se vzal a jak se jím stal, ale také samotném staříkovi Setrakienovi. Dozvídáme se o knize, která skrývá tajemství, které dokáže pána všech upíra zničit. Bohužel kniha je ztracená, ale vodítka přeci jen jsou. Hlavní hrdinové se po jejich stopách vydají, ale také se pokusí vytvořit protilátku na nákazu.
Do toho všeho se angažuje i protistrana, zatímco na povrch světla se dostává další frakce. V téhle sezóně se na dobro s jedním z hlavních hrdinů.

Shrnutí

The Strain je ve svém žánru zatím jedním z nejlepších seriálů o upírech. Baví mě víc než Upíří Deníky, které už dlouhou dobu nesleduji. Dokonce je příběhově zajímavější než všemi známý seriál Buffy, přemožitelka upírů. Ve své podstatě je i něčím originální a jedná se o kvalitní seriál, který stojí za zhlédnutí, pokud máte rádi tyhle nemrtvé stvůry a temnou, až hororovou atmosféru, je tenhle seriál pro vás.


Komentáře

Oblíbené příspěvky