Gotham: Ohlednutí za 1. a 2. řadou


Spousta komiksových i filmových nadšenců zná tajemného hrdinu Batmana, který střeží ulice Gothamu před padouchy. Seriál Gotham není ani tak o této ikonické postavě, jako spíše o samotných začátcích detektiva Jima Gordona, který je taktéž známým charakterem. Ale neznamená to, že se v seriálu s mladý Brucem Waynem nesetkáme.
Události v Gothamu odstartuje vraždou manželů Waynových. Na policejní stanici přichází mladý a zásadový Jim Gordon, který dostane na starost vraždu těchto nejbohatších obyvatel města. Případ je však posléze uzavřen pro nedostatek důkazů a svědků. Začínající detektiv se zaváže poslednímu z rodu Waynů, že případ vyřeší. Jedná se o dějovou linku, která se bude táhnout napříč sériemi.
Na druhé straně tu jsou padouši a místní podsvětí. Město je natolik zkorumpované a prohnilé, což se týká i samotné policie. Jimovi se to samozřejmě nelíbí, a tak se pokusí něco udělat. Postupem času však zjišťuje, že to nebude jednoduché a sám si bude muset zašpinit ruce, aby vůbec přežil.
V průběhu prvních dvou sezón se setkáme s více i měně známými záporáky. Zjišťujeme něco víc o jejich minulosti a o tom, jak se stali tím, čím jsou a budou. Mohu jmenovat třeba Pinguina („Tučňáka“), Riddlera („Hádankáře“), kteří se objevují již v první sezóně. Dále je tu zbrusu nová postava Fish Mooney, která bude usilovat o nadvládu nad místním podsvětím. V druhé řadě se pak objeví další. Jednou z nejznámějších bude Dr. Freez, ale i spousta nových, které jsou více či méně podobné jiným významným záporákům.
Osobně si mě Gotham nezískal hned ze začátku své premiéry. Znovu jsem ho začal sledovat, když jej vysílali na Fandovi. Více než kladné postavy mě zaujmuli padouši, kteří mají opravdu co nabídnout. Nejde tak o klasickou detektivku, ačkoliv se tak seriál zprvu prezentuje. Není to pouze o dopadení pachatele, ale i o odvrácené straně zákona a trochu i morálních hodnotách. Lze případ vyřešit, aniž by si Jim zašpinil ruce nebo někomu dlužil službičku?
Gotham si zamilují fanoušci batmanovského univerza. Příběh je zasazen do města s temnou atmosférou, které se odehrává přibližně ke konci 20. století. Oproti konkurenčnímu seriálu The Flash, směřuje spíše na odrostlejší diváky. Určitě není na škodu dát Gothamu šanci, třeba vás mile překvapí.

Komentáře

Oblíbené příspěvky