Recenze: Alto’s Adventure


Alto’s Adventure je barevná mobilní hříčka, která zaujme svou vektorovou grafikou. Ujmete se role snowbordisty, s nímž zdoláváte hřebeny hor. Spadá do kategorie skákaček a zařadil bych tuto hru k těm oddychovým, protože k ničemu nenutí.
Hra sama o sobě nemá žádný příběh. Hráč se zmocní role snowbordisty, který brázdí svahy, chytá pobíhající lamy, dělá různé triky a sbírá mince. Dále už je pouze na vás, zdali se pustíte do plnění výzev, které odemykají nové úrovně, za něž v pozdější fázi získáváte nové postavy, které se od sebe liší po stránce dovedností (skákání, otočky, rychlost).
Za nasbírané mince pak můžete kupovat různá vylepšení: magnet na mince, vznášející se prkno, lítající oblek nebo roh na lamy. Samotná cesta je pak nekonečná a jediné, co hráče omezí je pád z prkna. Celou hru podkresluje hudební melodie, kterou při hraní stejně moc nevnímáte.
Výhodou hry je, že je zadarmo a přitom po vás nic nechce, ačkoliv do hry můžete investovat. Ke hře se nemusíte vracet každý den, abyste získaly bonusy, což je u většiny her zadarmo standardem. Dále tu není žádná extra měna, pouze mince, které se dají nasbírat během jízdy.
Hru bych doporučil lidem, kteří třeba cestují busem nebo rádi překonávají výzvy ve hrách. V druhém případě je podmínkou dobrá znalost cizího jazyka (angličtina, němčina atd., lze si nastavit v nastavení). Za vyzkoušení nic nedáte a určitě nebudete litovat.


Komentáře

Oblíbené příspěvky