Ohlednutí za 6. řadou Hry o Trůny


Šestá řada je konečně za námi. Fanoušci si budou muset další rok počkat na sedmou a snad poslední sezónu Hry o Trůny. Co nám ale tato série prozradila a kolik se potvrdilo fanouškovských konspiračních teorií?
Jon Snow žije. Ano, tohle fanoušci hrozně hrotili, ačkoliv na internetu kolovalo, že samotný herec tvrdí, že Jon je mrtvý. Nikdo mu to nevěřil. Ten bastard, i když vlastně on není Nedův levoboček, ale synovec, žije. Potvrzuje se další teorie: Jon Snow je synem Lyanny Stark a Rhegara Targeryena. Bohužel, ani smrt ho nezměnila tak zásadně, aby tato postava získala mé sympatie. Stává se tak králem Severu a jeho hlídka skončila.
Brannova linie je prakticky jen o minulosti, z nichž se dozvídáme, odkud vzniklo jméno HODOR a Jonovu minulost, o nichž jsem se zmiňoval výše. Také jde o posledního syna Neda a Caitlyn Stark.
Araya se konečně rozhýbala. Všichni nejspíš věděli, že dívka nikdy nebude chtít být Nikým, ale že ve svém srdci je Stark. I její pasáž se vlekla. Jedinou zajímavostí je, že zabila vytrénovanou zabijačku, když byla probodána několikrát skrz na skrz a málem vykrvácela. Její příběhová linka skončila tím, že se vydala po svém seznamu pomsty. Podaří se Araye vyškrtnout všechna jména ze svého seznamu?
Deanerys v podstatě řeší ten samý problém. Mír v Meerenu, avšak bude se tam muset dostat, přičemž si na svou stranu získá koňský národ a nandá to jak Otrokářům, tak Synům Harpie. Získává loďstvo od sourozenců Greyjoyů a vydala se do Sedmi království, aby svůj nárok na trůn uplatnila Ohněm a Krví. Nevím proč, ale Deanerys mi začíná být nesympatická, poněvadž musí být po jejím a nemá daleko k tyranovi, který chce vytvořit utopickou říši.
Cersie zase získává svou ultimátní odplatu. Srovná Vrabčáky z povrchu zemského, ale přitom odsuzuje svého posledního syna k smrti. Stává se královnou, ale její vláda určitě bude krátká a skončí její smrtí, neboť si nadělala tolik nepřátel, že je trnem v patě nejednomu rodu. Uvidíme, jaké bude setkání Královny protektorky a Matky draků, protože i to stojí v proroctví.
Tyrion mi na druhou stranu přišel až moc přemoudřelý a opilecký. V podstatě hrál druhé housle.
Smutné je, že postavy a děj se začal hýbat až hodně za první polovinou série. Mnoho zvratů se dalo předem odhadnout. Některé scény ještě odkazovaly na pátou knihu, ale jde jen o malou část. Válka se neodvratitelně blíží a sedmá řada vypadá, že bude napěchovaná akcí.

Jak se vám líbila šestá řada? Také jí shledáváte z první poloviny docela nudnou?

Komentáře

 1. Už je potvrzené, že budou ještě dvě sezóny, přičemž sedmá by měla mít 7 nebo 8 dílů a osmá 6 nebo 7.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dík za informaci. Nebyl jsem si jistý, proto bylo použito slovo "snad". Říkal jsem si: 1. sezóna pokryje celou knihu, knih má být sedm = 7. sérií.

   Smazat
 2. Poslední epizoda mě příjemně překvapila . Hlavně počin Arye . Cersei sice odrovnala vrabčáky, ale na to , jak pořád tvrdila, jak miluje své děti to bylo sporné vítězství. Je posedlá touhou vládnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, moc se jí to nevzalo, ale nejspíš byla na tuhle variantu připravená. Myslím si, že špatně dopadne. Má víc nepřátel než spojenců. Za předpokladu, že nějakého má.

   Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky