Ohlednutí za 2. řadou CizinkyDruhá sezóna Cizinky je opět za námi. Oproti první řadě měla o tři epizody míň, což nemusí působit špatně. Pokračování nebylo napěchováno zápletkami a zvraty jako v první sezoně. Dobrá polovina byla výhradně o politice a získávání kontaktů, aby Claire a Jaime mohli ovlivnit tok dějin. Proto si budou muset získat přízeň prince Charlese. Nehrozí jim tolik nebezpečí. Na scéně se také objevují nové postavy, ale na většinu z nich si na samotném konci nevzpomenete.
Druhou řadu tedy hodnotím jako slabší. Start byl opravdu úžasný, jen je škoda, že současnost je v seriálu dopřáno místo pouze v úvodu a závěru. Určitě bych uvítal více pasáží, byť třeba krátkých – přeci jen události z minulosti působí jako flashback. Jenže příběh je o tom, o zamilované dvojici a jejich vztahu, který se mnohdy v první polovině řeší. Je však jasné, že každá krize bude jednou překonána.
V druhé polovině se hrdinové vracejí do Skotska, aby se po boku prince Charlese postavili armádě rudokabátníků. Opět se setkáme se starými známými postavami z první série. Nejednou hlavní roli budou hrát pověry a různé zvyklosti. Bohužel se také budeme muset rozloučit s velkým množstvím postav, které jsem si oblíbil v první sezóně.
Co se jednou stalo, už se nedá změnit. Ať se Claire a Jaime snaží sebevíc, rozhodnutí, které udělají stejně povedou k stejnému toku dějin. Proto se hlavní hrdinka vrací do současnosti, aby byla v bezpečí a mohla vychovat své dítě.
Samotný závěr je po dvaceti letech, kdy se Claire vrátila do budoucnosti k Frankovi. Na scéně se objevují nové postavy. Dcera, která se s matkou vrací na skotskou vysočinu a dozvídá se pravdu o svém pravém otci. Setkáváme se se starou známou Gailis, která cestuje zpátky v čase. Ale ani tomu se hlavní hrdince a její dceři nepodaří zabránit.
Vše pak končí jedním velkým rozhodnutím. „Musím se vrátit zpět.“, což je jasné. Claire se však nebude vracet sama. Půjde s ní dcera, ale možná se přidá i někdo další. Budeme si muset počkat. Jen si nejsem jistý, zdali už to nebude trošku přitažené za vlasy.

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky