Úvodní dojmy z 3. řady Penny Dreadful


Třetí řada Penny Dreadful je opět zde! Kvůli úmorným přípravám vůbec nenacházel čas, abych sepsal dojmy o něco dříve. Ukořistil jsem tu trochu času a s radostí se pouštím do sepisování dojmů z prvních šesti epizod, ačkoliv konec sezóny se neodbytně blíží. Jak si zatím stojí tato řada oproti těm předešlým?
Penny Dreadful je jedním z těch seriálů, do kterého se buď zamilujete, zůstanete mu věrní a on se vám na oplátku odvděčí. Původní seskupení postav se rozešlo. Každý se vydal na svou pouť, výjimkou je jediná Vanessa. Ta se schovává před temnotou, která ji všude tak neúprosně pronásleduje. Ale ani ona nezůstane izolovaná na vždy.
Víktor zase ztrácí naději v osamění, neboť ztratil Lilly – svůj výtvor, do kterého se zamiloval. Objeví se však nová postava dr. Jekylla, která svému kolegovi z univerzity vdechne novou naději. Na druhé straně zeměkoule, v Novém světě, se Ethan vrací do rodné vlasti, aby čelil své minulosti a prokletí. Společnost mu dělá detektiv a čarodějka, sloužící samotnému Luciferovi, která chce tohoto vlkodlaka svést na scestí. Tomu se však pokusí zabránit apačský šaman, který vyhledá sira Malcolma v Africe a nasměruje ho tímto směrem.
V neposlední řadě je zde Monstrum, které odcestovalo na sever, aby se zbavilo lidské nenávisti. Souhra náhod se mu připomene jeho minulost, a proto se vydává zpět, za svou vzpomínkou.
V poslední řadě je tu Dorian a Lilly, kteří mají v plánu vyvraždit lidstvo. Přeci jen se cítí nadřazeně, neboť jsou v jistém slova smyslu nesmrtelní. I zde se promítne minulost Lilly, která kdysi byla děvkou. Jejím cílem bude podrobit si mužskou rasu, ne-li ji úplně vyhubit. Jak se k tomu ale postaví Dorian?
První polovina zatím nezklamala. Dostanete to, co vždy – hutnou atmosféru a vynikající herecké výkony. Postavy si určitě zamilujete. Dokonce i ty nové nejsou špatné. V samotném seriálu se objeví i samotný Dracula, aby ukořistil Vanessu pro sebe. Podaří se mu to, dokáže Vanessa čelit tomu, čeho se tolik obávala a dají se některé postavy opět dohromady? Penny Dreadful si prozatím drží laťku vysoko a pro ty z vás, kteří jdou po atmosféře, nikoliv po akci, určitě budou nadšení.Komentáře

Oblíbené příspěvky