Ohlédnutí za 3. řadou Penny Dreadful


Některé seriály jsou s námi dlouhá léta, zatímco jiná se nestačí pořádně nadechnout. Důvody můžou být jakékoliv. Z větší části neúspěch seriálů, ale v případě Penny Dradful jde o plánované zakončení. Oproti zrušeným seriálům se v třetí sezóně dočkáme titulku „Konec“ (chcete-li „The End“). Příběh byl odvyprávěn a tvůrci nás ani neupozornili, že tentokrát to bude naposledy. Pro některé z nás šok! V podstatě už jiný druh znělky nás upozorní, že devátá epizoda bude v něčem jiná, závěrečná-
Postavy se v poslední epizodě daly dohromady, aby mohli zachránit Vanessu Ives ze spárů Drákuly. Bohužel, už bylo pozdě někoho zachraňovat. Slečna Ivesová si vybrala svůj osud, s nímž už se nedalo nic dělat a uvrhla svým rozhodnutím ulice Londýna do temnot, aby v něm mohli žít noční tvorové. Avšak v posledním okamžiku svého života nachází cestu ke Bohu, k němuž ztratila víru.
Ostatní postavy mají vyřešenou svou minulost. Dorian donutí Lilly, aby se zamyslela nad svým feministickým chováním. Monstrum má možnost rozloučit se se svým synem. Dr. Frankenstein podlehne bolestivé minulosti svého výtvoru, vzdá se touhy po jejím zkrocení a shodou náhod se vydává na pomoc slečně Ives. Ethanův úkol je zachránit svou milovanou, ale i on je postaven před těžké rozhodnutí.
Musím uznat, že každá řada měla co do sebe. V srdci fanouška Penny Dreadful sice zanechá žal, ale nejde o nic, co by divák nepřežil a časem nevyléčil. Určitě nebude na škodu pustit si v řadě za sebou celé tři sezóny a připomenout si příběh od samotného začátku. Doporučuji v případě, že jste seriál začali sledovat v jeho začátcích.
Suma sumárum, dalších sezón se nedočkáme, i když by příběhově mělo pokračování co nabídnout. Spousta postav, i těch nových, by měla možnost vyprávět své příběhy. Bohužel, takový dr. Hyde byl naprosto zbytečná postava, zatímco Dracula pořádně neukázal svou temnou stránku. Jsou holt drobnosti, se kterými se musíme smířit. Proto říkám „Sbohem, Penny Dreadful. V mém srdci budeš mít místo, neboť si mě okouzlil…“.

Komentáře

  1. Už se těším na třetí řadu, kterou jsem zatím nestihla.Škoda jen, že Dracula a Hyde nebudou plnohodnotné postavy , jako třeba Dorian Grey

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Jj, je to škoda, ale zároveň i dobře. Příběh by se nejspíš zředil a už by to nebylo ono.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky