Ohlédnutí za 2. řadou The Flash


Seriálového šarlatového rychlíka si oblíbil nejde divák. Možná jen proto, že má rád superhrdiny, komiksy nebo mu je blízký vědeckofantastický žánr. Má seriál šanci, aby si udržel tempo, které nasadil a diváky, kterým vyrazil dech? Pojďme se ohlédnout za druhou řadou. Bohužel, nevyhnu se spoilerům, bez nich to prostě nejde!
Příběh lehce navazuje tam, kde skončil, ale o tom už jsem psal zde. Hlavním záporákem je opět rychlík („speedster“), který jde po Barryho rychlosti, což je klišé, které nestihlo ještě vychladnout z první sezóny, ale není zdaleka jediným. Jen hlavní záporák ZOOM je mnohem nebezpečnější, šílenější než Reverse Flash  a neštítí se ničeho, dokonce i zabíjet.
Na můj vkus bylo v této řadě až moc vypjatých situací, které hrály až moc okatě na emoce. Tato pomyslná sopka vybuchla v posledních několika dílech, což mi lehce zkazilo finále. Přišlo mi, že tvůrci uvažují o tom, že ze seriálu udělají telenovelu. Přišlo mi, že i efekty se zhoršily, což jsi nejeden divák všimne, když uvidí scénu renderovanou počítačem a připadáte si, jako by tvůrci byly minimálně deset let za opicemi a vyloženě týrají oči diváka.
Také jsme se mohli podívat na Earth 2 („Zemi 2“), kde měl Cisco a Caitlin své záporácké dvojníky, cestovat časem a spousto hlášek narážející na jiná světoznámá díla, jako je například Harry Potter. Možná by nebylo na škodu zvážit méně dílů, protože spousta jich byla vycpávková a děj zkrátka nikam neposouvala.
Suma sumárum, druhá řada toho moc neukázala. Možná jsem měl vysoké očekávání, ale v podstatě jde o zaběhlý standart z první série. Pokud vás bavila, bude i nadále. Možná už nepronesete ono „Wau“ na konci, ale plácnete se do čela a řeknete si, co ten blbeček Barry udělal. Holt, neunesl emoční vypětí z finále a rozhodl se, že tomu učiní přítrž.
Otázka zní, bude nás to znovu bavit? Dočkáme se v třetí řadě záporáka, který opět bude rychlejší než Flash a získat jeho schopnosti, nebo se najde nový, který bude i bez superrychlosti vynikat nad Barrym, který bude muset prokázat, že dokáže i něco jiného, než jen rychle běhat? No, uvidíme…

Komentáře

Oblíbené příspěvky