Co mě zaujalo z letošní E3

Letošní E3, svátek všech hráčů, je úspěšně za námi. Co nám tento rok přinesl nového? V podstatě skoro nic. Nelituji toho, že jsem letos nestíhal sledovat a vše musel zhlédnout ze záznamů na youtube.com. V plánu byla pokračování již zaběhnutých titulů nebo her, o kterých se vědělo, že se objeví. Zmíním se pouze o tom málu, co mě zaujalo a určitě si v budoucnu zahraji.

Mass Effect: Andromeda Triologie Mass Effectu je mou srdcovou záležitostí. S velitelem Shepardem jsem zažil velká a dech beroucí dobrodružství, která došla ke svému konci. Teď nám BioWare delší dobu slibuje nový díl, odehrávající se ještě před události předchozí triologie. Na E3 2016 byl odhalen malinký střípek příběhu a představena nová hrdinka. Podle ukázky vše naznačuje, že se podíváme na samotný začátek lidské expanze do vesmíru, což může být zajímavou předzvěstí. Přeci jen lidi budou těmi cizáky, mimozemšťany, kteří dobývají nové galaxie, v nichž o naší rase doposud ostatní mimozemské rasy nevěděly. Určitě nepůjde o přívětivé přijetí, nebo se snad mýlím? 
God of War Dalším překvapením je nový God of War, který se může honosit číslovkou “5”. Tentokrát se hra představila v gameplay záběrech, které jsou podle mě dost odlišné od předchozích dílů. V ukázce krom Kratose je vidět mladý klučina. Může tak jít o zajímavou příběhovou linku, kdy se otec bude snažit svého potomka naučit být chladnokrevným bojovníkem. Jak to vlastně nakonec dopadne?
 
We happy few Tato hra je známá, ale dlouho jsem o ní neslyšel. Až teď se mi připomněla a získala si mou pozornost. Graficky a zasazením mi připomíná trochu sérii BioShock. Motiv hry je splynout z davem a přečít, což nezní vůbec špatně. Neměli jste někdy pocit, že by vás svět nepřijal takové, jací ve skutečnosti jste? Tahle hra se tváří, že hráči ukáže, jaké je to být naprostým outsiderem mezi zdrogovanými lidičkami. 
To by asi bylo všechno, co mě tak zaujalo. O Dishonored 2 už jsme toho slyšeli dost už minulý. Gears of War 4 je také profláknutáhra, ale je fajn, že se ho dočkají i PC hráči. Ditroid: Become Human ukázalo první ukázku a spíš mě odradilo, protože jsem čekal trochu jiné story. V případě druhého Watch Dogs jsem obezřetný, neboť poslední hrou, kterou jsem od UBI koupil, byl Assassins Creed Unity. Hrám od Ubisoftu moc nevěřím. A další spousta her, který mě opravdu nezaujaly. A co vy, na které hry se těšíte?

Komentáře

  1. Rozhodně Mass Effect: Andromeda, Horizon: Zero Dawn, For Honor a South Park

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Jj, Horizon: Zero Dawn mě taky zaujal, ale o tom se už ví z minulé E3. Hra má zajímavý koncept, ale PS exkluzivity vždy stojí za koupi.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky