Úvodní dojmy z 6. řady Hry o trůny


Sice jsem tvrdil, že šestou sérii vynechám do doby, než vyjde šestá kniha, ale jsem pouze slabý člověk a určitě bych se ještě nějakou dobu načekal. Neodolal jsem pokušení, které ve mně vyvolávala touha dozvědět se něco nového. Přeci jen už nejsem napřed, nevím co očekávat a jaké dějové zvraty jsou odlišné než v nadcházející knize. K dnešnímu dni je venku pět epizody. Jaké dojmy zatím mám?
Pohled čtenáře je první věc, kterou si uvědomuji, že jsem ztratil. Tápám v temnotě a nejsem si jist, co si následující děj přichystá, ačkoliv něco málo tuším. Na scéně se objevují staré známé postavy, aby nám odvyprávěly svůj příběh. Bohužel za pět epizody se toho moc zásadního nestalo.
Z neznámého důvodu seriál něco ztratil, ale nejspíš půjde jen o čtenářovo očekávání a jiný pohled, který v současnosti mám. Vnímám někdy až do oči bijící scény, v nichž si okamžitě řeknu „Tak teď zemřeš!“, a ono se to opravdu stane. Hra o trůny, jako by postrádala něco, co mají ostatní seriály, které sleduji. Vše působí pěkně, ale necítím se být vtažen do děje, paralyzován scénou a tápat po dechu. Jako bych tušil, že je to jen hra, avšak na konci čtvrté epizody jsem se toho impulzu dočkal.
V poslední době mám pocit, že postavy se zastavily na určitém místě a strašně dlouhou dobu jim trvá, než se posunou dál. Nejspíš jde o to, že jich je tolik a času málo. Dostane se nějaká z hlavních postav do smrtelného nebezpečí? Řekneme konečně někomu sbohem, nebo budeme mile či nemile překvapení z návratu starých známých postav? Dostanou konečně záporné postavy to, co jim patří či jim všechno bude procházet do okamžiku, než si prostě někdo řekne, že tahle záporná postava už nemá čím překvapit?
Navíc to vypadá, že ve Hře o trůny teprve vypukne ta pořádná řežba. Zatím se formuje několik armád, které mají různé cíle. Obávám se jen toho, že všechny tyto události vypuknou současně a několik dílů bude jen o vybíjení a plánování strategie, což by na jednu stranu bylo nudné a lehce nepřehledné. No, nebudu dělat ukvapené závěry.

Rozhodně Hra o trůny neztrácí na kouzle. Pokud jste nečetli knihy, možná váš prožitek z této série, ale i předchozích bude o dost lepší. Dočkáme se letos smrti Tommena, kterou prorokovala čarodějka Cerisie? Zamíří už konečně Deanerys do Sedmi království a dostane Araya příležitos pomstít se lidem na svém seznamu, nebo se opravdu stane nikým? Dozvíme se toho víc o Jonu Sněhovi a bude nás to vůbec ještě zajímat?

Komentáře

  1. Tak to jsem ráda, neviděla jsem ještě ani jednu epizodu :D

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Jasný, tak teď máš čas, abys své resty napravila, ne?

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky