Úvodní dojmy z 2. řady Outlander


Po úspěšné první řadě bylo jasné, že musí přijít pokračování. K dnešnímu dni je venku přibližně první polovina série. Proto se podělím o dojmy, které na mě udělala. Dokáže něco předčít první sezónu, která se odehrávala na skotské vysočině? Na to se pokusím odpovědět.
Druhá řada nezačíná vůbec špatně. Claire se vrací zpátky do své doby. Avšak čas strávení v minulosti se projeví a hlavní hrdinka se nevrací do roku 1945, ale o dva roky později. Setkává se s Frankem, který se musí vyrovnat s tím, co se od své ženy dozví. Diváka tato epizoda úplně nadchne, protože si nemůže být jistý, proč a jak se dostala Claire zpátky. Bohužel, v tomto časovém období se nezdrží divák déle než jednu epizodu.
Návrat do minulosti nastane hned na konci prvního dílu. Skotsko nám řeklo prozatím sbohem, ala vítej Francie, v níž se bude druhá řada nejspíše z větší části odehrávat. Oproti první řadě nastává změna. Prostory jsou více barevnější, elegantnější a famóznější, protože Claire a Jamie vstupují do vyšších vrstev tehdejší společnosti, aby mohli změnit to, co se má stát. Proto v této sérii půjde spíše o intriky a politiku než pověry, legendy a brutalitu, která je spíše na druhé koleji.
Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje nový nepřítel, kterého si udělá Claire, když mu nechá zničit nákladní loď. kdyby se na pevninu dostal naklad, který převážela, vypukla by ve městě epidemie. Jak se říká: dobrý čin musí být po zásluze potrestán, ale i tento záporák doposud nepřekonal Black Jacka Randalla, avšak určitě se ho v seriálu ještě dočkáme.
V mém případě klesl seriál o pomyslnou laťku dolů, neboť přichází o to, co mě na něm nadchlo nejvíc: pověry, mystično a násilí. Kulisy jsou sice hezké a hlavní hrdinka si vyzkouší nejedny dobové šaty. Claire pokračuje v léčení, ale objevují se lidé, kteří mají lepší léčitelské schopnosti, takže lehce ustupuje do pozadí. Nové postavy působí nezajímavě, celkový styl oblíkání a mluva tehdejších mužů působí lehce homosexuálně.
Určitě druhou řadu dokoukám, ale pokud nenastane nějaký zajímavý zvrat, popřípadě se nezmění prostředí, seriál spadne do škály průměrných seriálů.

Komentáře

  1. Také se mi stýská po surovém, poněkud primitivním Skotsku. Ale tak jsme ve Francii , je doba uhlazených gentlemanů a krásných dam, snad se objeví i nové zajímavé zvraty

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Uvidíme, v prvních ukázkách Skotsko bylo, ale nikdy nevíš, jak dlouhe se tam zdrží a druhý díl knihy jsem nečetl, protože není čas si to v knihovně půjčit a v knihkupectví ji zatím nemají. Doufám, že se to zlepší.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky