Ohlednutí za 1. řadou Supergirl


S komiksovými hrdiny se v posledních několika letech roztrhl pytel. Aby jich nebylo málo, objevila se na americké stanici CBS nová superhrdinka. Nejedná se o někoho menšího než sestřenici Muže z oceli. Srdce komiksových čtenářů možná zaplesá. Ale má nám Supermanova sestřenka Kara Zor-El co nabídnout? Nejde spíš o postavu, která nikdy nevystoupí ze stínu, který na ní vrhá Kal-El?
Seriál je vcelku jednoduchý. Malá Kara Zor-El byla vyslána na planetu Zemi, aby ochránila svého čerstvě narozeného bratrance. Jak tomu však bývá, nikdy nic nevyjde podle plánu. Souhrou událostí je loď hlavní hrdinky vtažena do Phantom zone („Zóny přízraků“), z nichž se dostává po dlouhých letech. Do cíle se dostává ve chvíli, kdy už je Kal-El dospělým „mužem“, zatímco ona nezestárla ani o den.
Celkově seriál působí dojmem: „něco mi to připomíná“. Kara pracuje v redakci novin, ačkoliv ne jako novinářka, ale jako asistentka majitelky Cat Grantové. Jejím cílem je zapadnout v davu. Jednou však musel přijít bod zlomu. Velké odhalení začne v moment, v němž je Kařina adoptivní sestra Alex Denversová v letadle, které se má zřítit. Tím  odhalí světu svou existenci a od Cat Grantové získává jméno „Supergirl“.
Všechno se dá do pohybu. Kara se odhalí svému kolegovi z práce Winnovi. Na to se nabalí ještě Jimmy Olson, kterého mimochodem hraje muž černé pleti. Později dalším postavám v průběhu první série. Supergirl je však o poznání jiná než samotářský Superman, který pracuje na vlastní pěst. Kara spolupracuje s tajnou organizací D.E.O., která zajišťuje hrozby hrozící od mimozemšťanů a z počátku jde o lehce skeptický vztah. Společně se však postaví hrozbám, které ohrožují obyvatele Nation City.
Otázka zní, jak na Supergirl pohlížet. Jde vůbec o kvalitní seriál? Podle mě bude odpověď někde uprostřed. Mám pocit, že lidé u obrazovky se mají převážně bavit. Seriál bych nebral moc vážně. Bohužel přínos příběhu je minimální. Spousta situací bude připomínat Supermana a pro znalce tohoto univerza půjde spíše o klišé. Ať jde o vystavení červenému kryptonitu nebo lidskému nepříteli Maxwell Lord, který až moc připomíná Lexe Luthora.
Pokud u Supergirl přivřete jedno oko a odpustíte jí, že není zas tak blond a nevyzařuje ženskostí, určitě vás seriál bude bavit. Sice nenadchne, ale pobaví. Zasmějete se nad tím, když se v seriálu mihne na čtvrt sekundy Superman. Delší záběr byl pouze na jeho holínky. Dalším faktem je, že seriál nemá špatné efekty a pro milovníky tohoto univerza může být lákavé potkávat známé postavy. Bohužel se jedná o lehce nadprůměrný seriál, který nějak zvlášť nevyčnívá nad ostatními a nepomůže tomu ani crossover s The Flash.
Můžeme jen doufat, že druhá řada bude o poznání zajímavější…

Komentáře

Oblíbené příspěvky