Dojmy z Mirror's Edge Catalyst


Je tomu dlouhých osm let, co se objevila herní značka Mirror`s Edge. Jednalo se o jednu z mála her, která byla jedinečná svou hratelnosti. Hráč měl možnost chopit se mladé parkurové běžkyně Faith, a to všechno z pohledu první osoby. Závratnou rychlostí se pohybovat po střechách města, aniž byste museli zastavit. Jenže tato hrdinka nezaujala širší publikum.
Vývojáři z DICE se nám rozhodli naservírovat restart, který by měl být lepší, delší a hlavně v otevřeném světě. Proto vybraná skupina lidí z celého světa měla možnost vyzkoušet betu, a jedním z těch šťastlivců jsem i já. Vybral jsem si PC verzi, což zrovna v mém případě nebyla dobrá volba, ale o tom se tu nehodlám bavit. Proto se rovnou vrhnu na to, co ve mně hraní zanechalo.
V betě byla dostupná jen část města City of Glass, které je na první pohled futuristické, ale na můj vkus až moc sterilní. Jako v prvním díle převládá docela dost světlých barev a prostředí se stává lehce monotónním a stereotypním. Otevřenost tu je, ale měl jsem pocit, že i tak jsem limitován. Pokud jsem se chtěl někam dostat, vždy existovala jedna cesta a s Faith jsem musel běžet vytyčenou trasou, která mnohdy vedla přes půl mapy. Menší změnou prošel soubojový systém a tak přibylo několik nových komb. Dále se objevuje strom dovedností, který otevírá různé schopnosti, které už v původní hře byly dostupné od úplného začátku, což veterány nepotěší. Červený průvodce hrou je ještě otravnější než v prvním díle, ale i zde se dá vypnout.
Na druhou stranu působí příběh lépe propracovaně a určitě má co nabídnout. Grafická stránka hry neurazí, ale ani nevyrazí dech. Ve městě naleznete spoustu různých aktivit, ať už jde o sběratelské předměty, různé výzvy či soupeření s přáteli. Vedle hlavní dějové linie zde najdeme i vedlejší úkoly.
Náplň hry je takřka stejná a mnoho inovací se nedostavilo. Všechny úkoly pak plníte stereotypně a odměnou jsou XP, což může mnoho potencionálních hráčů odradit. Přeci jen Mirror’s Edge nemá kromě plynulého parkuru a rychlých bojů tělo na tělo co nabídnout mnoho hráčům. Proto si nejsem jistý, zdali restart vůbec zaujme a beta mě nepřesvědčila, že zážitek bude o moc lepší než v prvním díle.

Komentáře

Oblíbené příspěvky