Recenze: SimCity Buildit

Pár slov na úvod

Herní série Sims má po celém světě milióny fanoušků, takže některým z vás netřeba vysvětlovat, o co vlastně jde. Ale abych nenechal neznalé tápat, mohu říct, že se jedná o simulátor. Avšak v tomto případě nejde o simulaci lidského života, ale chod městečka, které si v SimCity Buildit můžete zařídit. Stanete se starostou virtuální metropole.

Herní mechanismy

Jedná se o mobilní hru, která vychází ze svého počítačového předchůdce. SimCity Buildit je zajímavou předělávkou, která PC verzi, co se týče grafické stránky, nedělá ostudu. V podstatě jde o to samé, ale přizpůsobené dotyku. Jen pár prvků muselo jít stranou, aby celý koncept free to play vůbec mohl fungovat.
Jako starostovi se vám do rukou dostává městečko, které můžete pojmenovat podle svých libozvučných představ. Ovládání je celkem intuitivní a prvním, čím začnete, je stavění silniční komunikace, která je pro obyvatele metropole, tedy Simíky, důležitá. Aby měli kde žít, musíte postavit domy, které však nevybudujete z ničeho nic. Budete muset těžit různé suroviny a z nich vytvářet potřebné předměty. Jak bude populace růst, tím víc starostí bude následovat: elektřina, voda, odpad, parky, policie, hasiči, nemocnice atd.
Tady však vyvstává kámen úrazu. Jelikož můžete hrát zadarmo, na hře si to výrazně podepsalo. Příjem herní měny je za časový úsek 24 hodin, záleží na populaci a spokojenosti obyvatelstva. Domy, které nejsou v oblasti dosahu policie, hasičů a nemocnice začnou být neobytné. Jednotlivé suroviny a výtvory pak jsou uloženy ve skladu, který se rozšiřuje za pomocí předmětů, které náhodně dostanete nebo koupíte na tržišti, které postupem času začne být zahlcováno nepotřebnými surovinami a výtvory. Sklad začne být přeplněný a rozvoj města spadne do šnečího tempa, což časem odradí.

Verdikt

SimCity Buildit by nebylo špatnou hrou, kdyby neměla free to play model, který hráče s každým dnem začne omezovat. Jestliže by šlo o konverzi počítačové verze, klidně bych zaplatil rozumnou cenu. Proto, pokud máte v plánu začít hrát, doporučuji se soustředit na sklad a obrnit se jistou dávkou trpělivosti. Hra vás samozřejmě časově neomezuje a nenutí, abyste kontrolovali městečko 24 hodin denně. Jedná se o jednu z her, která má méně násilná free to play model.

Komentáře

Oblíbené příspěvky