Dojmy z multiplayerové bety Uncharted 4

Uncharte 4: The Thief‘s Ends se blíží. Pro majitele Playstation 4 se jedná o nejočekávanější exkluzivní herní titul tohoto roku, který vyhlíží nejeden hráč. Aby čekání bylo ještě nesnesitelnější, rozhodlo se studio Naughty Dog vypustit do světa veřejnou betu multyplayeru i pro ty z nás, kteří si z jistých důvodů nepořídili remastrovanou kolekci Uncharted: The Nathen Drake Collections.
Příjemné překvapení posléze bylo zjištění, že ke hraní není potřeba Playstation Plus, což je fajn pro ty z nás, kteří zrovna neholdují hře více hráčů nebo nemají v poslední době čas vysedávat u konzole, popřípadě pro ně nemá význam hry, které v rámci tohoto členství získáte. Dále pak potěšila přítomnost českých titulků.
Beta nabídla pouze klasický herní mód Team Deathmatch, kde se proti sobě postavily dvě družstva. Jedno tvořené ze známých kladných postav, zatímco druhý naopak záporáky. Herní principy jsou pak dosti podobné těm z The Last of Us, v němž mě multiplayer bavil. Celkově jsem narazil na tři mapy. K výběru byly různé typy povolání, které se lišili pouze ve vybavení a nově přidanými speciálními schopnostmi, které se aktivují po dosažení určité měny, kterou v MP v daném kole získáte, a to buď zabíjením či sbíráním různých artefaktů.
Na druhou stranu musím přiznat, že mě hra více hráčů nějak extra nezaujala a neoslovila, což platí i u předešlého dílu. Je tu sice jistý posun k The Last of Us, ale pořád se drží svého předchůdce, kde mě odrazovali vyskillovaní hráči, neboť jsem si celou sérii pořizoval na PS3 v kolekci, když už byl druhý a třetí díl nějakou dobu venku.
Multiplayerové mapy moc nezaujal, jsou malé a nezajímavé, až na tu tutorialovou. Hra více hráčů určitě prodlouží herní zážitek hráčů, ale nejsem si jist, zdali bude v něčem inovativní a jestli by hra nebyla o dost lepší bez ní.

Komentáře

  1. Multiplayery občas bývají opravdu docela zbytečné.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Taky si myslím. Ale na druhou stranu hra vydrží dýl, i když zrovna nempatřím mezi příznivce online hraní.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky