Dojmy z finále 1. řady The Shannara Chronicles

Výlet do Čtyřzemí je úspěšně za námi. Co všechno se během deseti epizod událo, a má seriál vůbec potenciál k tomu, aby pokračoval? Na to zkusím odpovědět ve finálních dojmech.
Zápletka celé první řady se točila kolem prastarého stromu Ellcrys, který začal umírat. Nešlo o obyčejný kus dřeviny, ale o něco mnohem tajemnějšího a mocnějšího, co drželo démony uvězněné na místě, v němž nemohl nikomu z Čtyřzemí škodit.
Osud si žádal skupinu rozličných hrdinů, kteří se měli vydat splnit úkol, který jim byl předurčen. Cesta to však nebyla jednoduchá, poněvadž naším hrdinům Amberli, Eretrie a Willovi byly do cesty kladeny překážky, jenž museli překonat, aby zachránili strom a celý svět před mocným Dagda Morem.
Většina seriálových diváků by se shodla, že čím míň epizod série seriálu má, tím je propracovanější, kvalitnější a takřka bez hluchých a vycpávkových míst. Takovým seriálem může být například Hra o trůny, Penny Dreadful, Outlander nebo The Strain, avšak u The Shannara Chronicles mi přišlo, že deset dílů je málo, a podepsalo se to hlavně na plynulosti děje. Všechno běželo až moc rychle, jakoby na běžícím pásu a než se nadechnete, už je konec a vy si říkáte: „Opravdu to bylo deset týdnů?“, „Nešlo to až moc rychle a snadno?“
Při sledování jsem neměl žádné obavy o hlavní trojici hrdinů. Když se rozdělili, nebyli od sebe tak dlouho a daleko, aby jeden druhému nemohli zachránit krk. Elfové se ukázali jako nejhorší bojovníci v celém seriálu, poněvadž během celé řady jich umře nespočetné množství a snad tím nejhorším způsobem, jakým bojovník může umřít – naběhnout si na meč.
Naopak kostýmy a grafické zpracování je na vysoké úrovni. Démoni a různé rasy vypadají opravdu věrohodně, o některých místech byste neřekli, že jsou vytvořeny od samotného základu v počítači a herci stojí před zelenými plátny. Za zmínku by stál i soundtrack, který opravdu stojí za poslech.
Seriál spadá k tomu lepšímu, co můžete sledovat a míří na mládež, což může starší diváky odradit. V kategorii teenegrovských seriálů bych ho pasoval na pomyslného krále. Dějová linka působí uzavřeně, ale jsou zde jisté náznaky pokračování, takže druhá řada by mohla být, avšak zatím se o tom nemluví. MTV podle mého názoru s vysíláním seriálů teprve začíná.
The Shannara Chronicles mohu doporučit fanouškům fantasy a mladším divákům, na které míří. Pokud jste stále navážkách, vždy můžete zkusit první díly, zdali vás  seriál bude bavit.

Komentáře

  1. Odpovědi
    1. Už jsem dostal námět, že bych mohl zavést bodové ohodnocení jako u recenzí, ale toto je také dobrý nápad.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky