Úvodní dojmy z 1. řady DC`s Legends of Tomorrow

Po úspěchu seriálu Arrow přišel spin-off The Flash, který je jeden z nejlepší seriálů podle komiksové předlohy. Aby těch spin-offů nebylo málo, americká stanice The CW se rozhodla do svého vysílacího času zahrnout další, tentokrát nesoucí název DC’s Legends of Tomorrow. V něm potkáte postavy, které se mihnuly nejednou ve výše zmíněných seriálech, ale i nové.
A jak si zatím v prvních čtyřech epizodách vedly?
Příběh začíná v nepříliš vzdálené budoucnosti, v nichž je zabita manželka a syn jednoho z pánů času. Rip Hunter chce změnit minulost a zbavit svět nesmrtelného padoucha Vandala Savage, který se objevil v crossoveru Flashe a Arrowa. Jelikož mu není radou uděleno povolení změnit minulost, odcizí loď, která dokáže cestovat časem a vydává se vytvořit tým, který mu z jeho nelehkým úkolem pomůže.
Z Arrowa si bere miliardáře, který má super oblek ve stylu Iron Mana a Ant-mana, jemuž se přezdívá Atom a trénovanou vražedkyni White Canary. Z Flashe zase Firestorma, dvojici zlodějů známou pod přezdívkami Captain Cold a Heat Wave. V poslední řadě reinkarnovaný pár z crossoveru Howkgirl a Howkmen, kteří jsou s hlavním záporákem propojeni.
Mám lehce pocit, že v Legends of Tomorrow je až moc hlavních postav, které doposud nepůsobí jako perfektně sehraný tým. Každého k  úkolu táhne něco jiného. Ať jde o možnost cestovat časem, stát se legendou dnů budoucích, vykrást banku a mnoho dalších ušlechtilých pohnutek. Vytváří se skupinky, které se navzájem pošťuchují, což může být lehce dětinské, ale dá se tomu zasmát.
Nejspíše bych Legends of Tomorrow nedoporučil úplným nováčkům, protože tvůrci částečně předpokládají, že postavy znáte. Některé si oblíbíte a jiné vám zase budou lézt krkem. Celkový koncept seriálu se nemusí líbit všem. Cestování časem a paradoxy s nimi spojené, nemají valnou váhu, neboť jsou demonstrovány skrze hologram jako něco relativního, co se může stát, když se mise zvrtne.
Opravdu se současnost ani budoucnost nezmění, pokud něco v minulosti změníme, už jen tím, že se někomu odhalíme? Záleží na vás, jak moc dokážete tvůrcům odpustit nebo jak moc vážně na seriál budete pohlížet. Legends of Tomorrow je spíše takovou odpočinkovou záležitostí a kvalitou se nevyrovná svým dvěma předchůdcům.

Komentáře

  1. Může to být dobrý seriál, ale někteří superhrdinové už mi jdou na nervy :)

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky