Dojmy z bety The Division

Hra Tom Clancy’s The Division byla Ubisoftem prezentována na E3 v roce 2013 a v mnoha hráčích určitě zanechala pocit brzké grafické revoluce. Hry se s příchodem nové generace konzolí změní k nepoznání a budou vypadat mnohem realističtěji než kdy dřív. Bohužel po fiasku zvaném Watch Dogs, v jeho šlépějích pokračuje i nový titul The Division. Kdo očekával revoluční grafiku, která byla předvedena na E3 2013, bude nejspíš zklamán.


Dne 28. 1. Ubisoft umožnil hráčům, kteří si hru předobjednali, vyzkoušet beta verzi před samotným vydáním, které se neodvratitelně blíží. Klíče se však rozdávali, a jelikož jsem chytil příležitost za pačesy, také se mi jeden podařilo získat. Vyzkoušel jsem si PC verzi hry, abych na vlastní oči viděl, co se dá od hry očekávat a zdali mě přesvědčí ke koupi.
Samotná beta toho z příběhu moc neukázala. K dispozici byla pouze jedna mise v nemocnici, jejímž cílem bylo zachránit doktorku ze spárů zločinců, a to vše zakončené bitvou se silnějším záporákem. Příběh pak můžete projít až se třemi kamarády, ačkoliv hra vám nebrání v tom, abyste jí prošli sami. Jelikož je The Division spíše multiplayerovou záležitostí, není možnost, abyste misi ukončili v půlce a během dne se k ní vrátili, prostě budete muset začít hezky od začátku. Pokud nemáte dostatek kamarádů, nebo s vámi zrovna nikdo nechce hrát, můžete před samotným začátkem jednotlivé mise vytvořit žádost o náhodné hráče nebo změnit obtížnost, čímž si zajistíte lepší kořist.
Další částí je DarkZone. Místo, kde na sebe narážejí všichni hráči a mohou si spolu poměřit své síly. Sami v ní rozhodně nepřežijete, proto je důležité být maximálně obezřetní, poněvadž můžete rozpoutat krvavá jatka, pokud zaútočíte na skupinku, která kolem vás prochází, aniž by měla v plánu jakkoliv škodit a sami rozhodně nepřežijete, proto je dobré do DarkZone jít s dobrou partu, jestliže chcete brázdit ulicemi New Yorku a střetávat se s reálnými hráči.
Osobně mě beta nepřesvědčila o tom, že bych hru měl pořídit v den vydání. Nejenže jsem neměl šanci nic pořádně vyzkoušet, protože zkrátka nebylo co. Nedokážu si představit, v čem má být The Division jiná, než spousta podobné her. Bude vůbec příběh stát za to? Budou mise alespoň odlišné? Nejspíš nepůjde o nic světoborného, ale dokážu si představit, že bych si hrou prošel spolu se skupinkou přátel, avšak sám bych se do ní nepouštěl.
The Division míří podobně jako Destiny na partu přátel. Jestliže budete hrát sami, hra vás vůbec nezaujme a nemá co nabídnout. Pakliže máte kamarády, s nimiž budete moci hrát, určitě tím váš zážitek stoprocentně stoupne a dokážete leccos přehlédnout a odpustit.
Ještě na závěr bych chtěl upozornit, že se chystá open beta v období 16.–20. února a obrázky pořízené ze hry najdete na G+ nebo FB stránce.

Komentáře

  1. Věta "Jestliže budete hrát sami, hra vás vůbec nezaujme a nemá co nabídnout." je asi stejná blbost jako říct, že v autě s poloprázdnou nádrží nemá smysl jezdit :D

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Pokud tím narážite na to, že hra není kompletní, troufám si říct, že příběhové mise nebudou o moc zajímavější. Možná jde pouze o můj subjektivní názor, ale takovou hru bych já, a podle mě i dost dalších lidí, sama neprošla v SP – ale existují vyjímky.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky