Úvodní dojmy z 1. řady The Shannara Chronicles

práva stanice MTV

Jen stěží pátrám v paměti po seriálu, který by byl až tak moc fantasy, jako je tomu u The Shannara Chronicles, který je vysílán na americké stanici MTV a který je natočena podle knižní předlohy amerického fantasy spisovatele Terryho Brookse. V tuto chvíli lze zhlédnou čtyři díly a já se s vámi podělím o své dojmy.
Divák je hned ze začátku seznámen s jednou z hlavních postav, elfí princeznou, která se chce stát členkou řádu Vyvolených, a tak musí projít vstupním testem, v němž čelí svým elfím protivníkům v běhu lesem, avšak pouze prvních sedm běžců, kteří doběhnou do cíle, budou moci býti Vyvolenými. Aby to nebylo moc jednoduché, celý tento vstupní test má své podmínky, svázané ruce a zavázané oči a k tomu čelit ostatním účastníkům, kteří se nevzdají bez boje, pokud se na cestě k cíli nezraní.
Další hlavní postava je Will, ale aby těch elfů nebylo moc, tentokrát půjde o poloelfa, jenž prožívá nelehkou situaci, dozvídá se něco málo o svém otci a zdědil elfí kameny („elfíny“), které kdysi patřily jeho tátovi. Jelikož Willa nic nedrží na místě, kde vyrůstal, vydává se do světa, aby se stal léčitelem. Osud s ním má úplně jiné plány, a tak se setkává s tulačkou, která mu zachrání krk a která je poslední hlavní postavou (o té až za chivlku). Jelikož tulákům se nedá věřit a Will je důvěřivý idiot, nechá se dívkou svést a omámit. Ta ho okrade a zamíří dál.
Jediná a ne moc kladnou postavou je v příběhu tulačka Eretria, která to nemá v životě lehké. Jako malá byla prodána, nyní patří vůdci tuláků, který po ní neustále něco chce, a to pod neustálou pohrůžkou smrtí, takže fráze „Buď to uděláš, nebo tě zabiju…“ opakující se po několikáté, může lehce iritovat diváka. Jsou vůbec sliby vůdce tuláků pravdivá a bude si moc Eretria získat svobodu, po níž tak touží? Určitě to nebude jednoduché.
Po vizuální stránce není seriálu co vytknout. Krásné kostýmy, ohromné speciální efekty a opravdu úžasně vypadající démoni. V příběhu kromě lidí a elfů nalezneme trolly, druidy a možná ještě skřety a jim podobný. Celé seriál bych lehce přirovnal k filmům Pán Prstenů a Hobit, kde se to podobnými bytostmi také hemžilo. The Shannara Chronicles spíš míří na věkovou skupinu teenegerů, avšak krev teče proudem a kolem lítají končetiny.
Příběh jako takový se zatím jeví zajímavě a mohl by být i slušný až nadprůměrný. Knihy jsem vůbec nečetl, takže nemůžu porovnat, jak moc jsou si kniha a seriál odlišné, nebo ne. Určitě se u nás časem začnou znovu prodávat knihy v nové seriálové edici, jako tomu je třeba u Cizinky.

The Shannara Chronicles bych tedy zařadil zatím k těm lepším televizním počinům. Jestliže máte rádi fantasy, různé kouzelné bytosti, seriál by se vám určitě mohl líbit. Rozhodně nic neztratíte tím, že mu dáte šanci, třeba se vám mile odvděčí.

Komentáře

  1. Jak tak pročítám dojmy ze seriálu, napadá mě, že by si z něho jistá slečna spisovatelka mohla vzít ponaučení :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Její problém je, že se neumí zamyslet sama nad sebou a myslí si, jak je dokonalá. Proto asi nesnese pravdivou, byť konstruktivní kritiku, díky niž by mohla své další díla povznést na vyšší úroveň. Ale škoda slov, bavit se tu o ní.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky