Recenze adventury Game of Thrones season 1


Pár slov na úvod

Studio Talltail Games v poslední době vydávají jednu herní adventuru za druhou. Do jejich herního univerza také přibyla v dnešní době populární Game of Thrones, chcete-li Hra o trůny. Jak se jim povedlo zhostit tohoto univerza, to vám povím v následujících odstavcích.
Ještě na úplném začátku chci upozornit, že by se v následujícím textu mohly vyskytnout spoilery, pokud nechcete mít některé zápletky hry vyzrazené, nečtěte! Ale budu se snažit, abych zmínil pouhé minimum.

Hlavní je příběh

Hry od Talltail Games studia vždy byly o příběhu, které vyprávěly jednotlivé epizody. Hráč se zhostí role hlavního hrdiny, což ve Hře o trůny zcela neplatí. Dostanete tak do vínku hned čtyři postavy, oproti původní sérii The Walking Dead, kde byla hratelná pouze jedna. Každá postava pak má jisté pouto k rodu Forrestrů, kolem něhož se příběh točí.
Jelikož se jedná o adventuru s licencí Game of Thrones, je jasné, že zde bude spojitost se seriálovým ztvárněním. Příběh začíná událostí zvanou “Red Wedding” u dvojčat, kdy mladý král ze severu Robb Stark je zavražděn. Spustí se krvavá řežba a celý sever Sedmi království se ze dne na den probudí pod vládou rodu Boltonů, čímž je ovlivněn již zmíněný rod, jenž bude bojovat o svou existenci a je “pouze na hráči”, jak vše nakonec skončí. Budete za každou cenu čestní a nevzdáte se bez boje, nebo budete intrikovat? Žádná správná cesta neexistuje.
Před samotným začátku je hráč upozorňuje, že rozhodnutí, která jsou učiněna v průběhu hraní, mají následky. Bohužel takových momentů je velmi málo a většinou nemají velkou váhu, případně rozhodnete o osudu jedné postavy na úkor druhé. To samé platí u těžkých situací, kdy stojíte před velkým morálním dilematem: „Zabiju ho, abych se pomsti, nebo přistoupím na jeho podmínky a bude mír?“ Ať učiníte jakékoliv rozhodnutí, vždy se dostanete ke stejnému konci. Boj je nevyhnutelný a vám je řečeno, že jste jen loutka scénáristy, který napsal jen jeden konec, k němuž vedou jen nepatrné odchylky.
Příběh zůstává hlavním tahákem celé hry. Svého seriálového bratra nezapře a má k němu velmi blízko. Dokonce se setkáváte s některými hlavními hrdiny. Mezi nimi nechybí Jon Snow, Deanerys Targeryen, Cersie Lannister, Tyrion Lannister, Ramsay Bolton nebo Margery Tyrell. S těmi i mnoha dalšími se během hry setkáte a poklábosíte.

Verdikt

Jediné, co hře chybí k úspěchu je to, že hra vlastně není hrou. Jde spíše o interaktivní seriál rozdělený do epizod. Bohužel, pokud nejste na dobře vyprávěné příběhy, Hra o trůny vás nezaujme ani svou grafikou, která je nadmíru odpudivá. Hrál jsem spoustu zajímavých a kreslených adventur, ale žádná nevypadala tak odpudivě.

Komentáře

  1. Odpudivá grafika? To přímo odrazuje :D

    OdpovědětSmazat
  2. Hra je v podstatě kreslená, ale když se na to koukneš lehce zblízka, tak prostě jdou vidět takové skvrný. Je prostě na tom vidět, že chtějí, aby to běželo i na mobilních platformách.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky