Dojmy z páté řady American Horror Story


O málokterém seriálu se dá říct, že jeho předešla řada je naprosto odlišná než ta následující. Jednou z těchto výjimek je American Horror Story, který si odbil již svou pátou řadu s podtitulem Hotel, v němž se objevuje nová, ale světoznámá tvář. Nemůže jít o nikoho jiného, než o kontroverzní popovou zpěvačku Lady Gaga, která do zaběhlého seriálu přináší nový závan čerstvého vzduchu.
Celý příběh se točí kolem tajemného hotelu Cortez v Los Angles, které nebude jen tak obyčejný. V jeho zdech přebývají duše mrtvých obyvatelů, kteří tam žijí dodnes a vraždí nevinné návštěvníky čistě pro zábavu. Není jediná epizoda, v níž by krev netekla proudem, ale to už je na každém z nás, aby posoudil, zdali se jedná o klad, nebo zápor. Kromě duchů v hotelu narazíme na Hraběnku, která je upírkou s blonďatou skupinou blonďatých děcek. Kromě krvavých scén se dočkáme i lehce erotických scén.
Úplně novou postavou je detektiv John, který vyšetřuje tajemné vraždy, které ho dovedou do hotelu. Nemá vůbec potuchy o tom, že s místem, do něhož se vydává, má spojení s jeho minulostí více než by tušil. Ať už jde o syna Holdona, nebo tajemství, které postupem času vyplouvá na povrch, ale před tím si bude ještě muset projít peklem.
Jednotlivé postavy vypráví své příběhy o tom, jak jsou s hotelem spjaty. Najde se tu transvestita, zamilovaná pokojská, feťačka Sally a mnoho zajímavých postav, které ukáží svou šílenou tvář. Z některých vám může jít husí kůže po zádech nebo vám zvednou žaludek nebo s nimi budete soucítit. Hotel tak nabízí víc než jeden pohled.
V případě, že bych porovnával s předchozími sériemi, lehounce se svou temnotou a příběhem přibližuje Asalyum, které dosud zůstává nepřekonáváno a bude u mnoho fanoušku tohoto seriálu na prvním místě. Známí herci ukazují, že dokáží zahrát nejednu roli. V páté řadě se objevuje voodu čarodějka, ba co víc, samotná Nejvyšší, jejíž herečka v hotelu Cortez ztvárňuje feťačku Sally.
Tuto sérii bych doporučil všem, kdo se nebojí krve, rozpáraných mrtvol, zrůdných duchů a mnoha dalšího. Pokud páté řadě dáte šanci, oplatí vám to nevídaným happyendem.

Komentáře

Oblíbené příspěvky