The Flash se vrací v druhé sezóně


Seriál The Flash je opět zpátky. Od premiéry prvního dílu druhé řady už uplynuly tři týdny, což jsou tři epizody, které jsem mohl za tu dobu zhlédnout a posoudit, zdali seriál ztratil na něčem z toho, co mě na něm zaujalo. Mohu už k úvodu říct, že The Flash neztratil na kvalitě, alespoň ne tak rapidně.
První díl k mé nelibosti začal úplně jinak, než jsem doufal. Je několik měsíců od události z posledního dílu první sezóny. Což je tak trochu zklamání samo o sobě. Určitě nebudu sám, kdo očekával, že seriál začne podivným vírem nad Central City s Barrym, který se do něj vrhl, aby změnil jeho polaritu (nebo tak něco). V prvním díle sice jakési pokračování této události je, ale jde o vzpomínku.
Na scéně se objevují nové postavy. Například tu máme novou policistku, která chce zaujmout místo po boku Joe Westa. Dále se objevuje Flash z jiné dimenze, jenž sebou přináší zvěst o dalším rychloběžci (Speeder) v podobě tajemné postavy Zooma (obdoba Reverse Flashe). Dále se objeví i matka Iris West, ale ta se zatím neprojevila svou podstatu.
Central City je opět v nebezpečí, nejen kvůli meta-humans (lidmi se super schopnostmi), ale i v podobě portálů vedoucích do jiné dimenze, kde přebývá Zoom. Ten na Barryho vysílá místní zloduchy v naději, že si nebude muset ušpinit ruce, ale určitě se bude muset Flashovi postavit. Také nezůstane opomenut Harrison Walls z druhé dimenze (bude dobrý, nebo prohnilý).
Celkově si seriál udržuje svůj standart. Start sice nebyl tak úžasný, jak jsem předpokládal, ale scénáristi si určitě ono „wau“ nechávají na později. Pokud vás bavila první řada, nezklame ani začátek druhé řady. Určitě pak zhodnotím celou druhou řadu, a zatím musím říct, že Flash je o dost lepší než Arrow, ze kterého tento seriál vznikl (spin-off).

Komentáře

Oblíbené příspěvky