Dojmy z první řady Outlander


Lidé se ztrácí od nepaměti. Někteří se po určité době znovu objeví a jiní zase zůstanou ztracenými. Ale kam se poděli ti, kteří nadobro zmizeli? Podobnou otázku vám předsune první epizoda seriálu Outlander (český „Cizinka“), který běží na americké kabelové stanici Starz (u nás AXN) a je natočena podle knižní předlohy, kterou napsala Diana Gabaldon.
Příběh začíná koncem druhé světové války, sleduje život vojenské sestry Claire Randall, která se po dlouhých letech opět shledává se svým mužem Frankem. Manželé Randallovi se rozhodli, že společně pojedou na druhé líbánky, a to na skotskou vysočinu. Během tohoto pobytu se však hlavní hrdinka propadne v čase a probudí se o dvě stě let v minulosti.
Claire, která se během prvních epizod zorientuje v tom, kde a jak se ocitla v tomto časovém období, musí zapadnout, aby se mohla vrátit do své doby. Avšak tento úkol je pro hlavní hrdinku obtížný, ne-li téměř nemožný. Bude muset sama sebe prokázat, že není Anglickou špionkou, také se vdát proti své vůli a spoustu dalšího, ale nebudu spoillerovat.
Seriál určitě stojí za zhlédnutí, a pokud mu dáte i po prvních třech epizodách šanci, určitě nebudete litovat, že jste mu obětovali čas. Dostanete zajímavý příběh, postavy, kulturu a historické vsuvky. Najdou se tu i zajímavé postavy, s nimiž se buď ztotožníte, nebo je budete nesnášet až do morku kostí. Stanete se svědky odporných činů a zločinů. A o tom Outlander je.
Seriál určitě bude mít druhou sezónu – už se dokonce natáčí – ale nevím, co dál nabídne. Zůstane hlavní hrdinka v minulosti? Bude ještě cestovat časem? Opravdu nevím, poněvadž knihy jsem nečetl a asi se k nim v současné době nedostanu.

Komentáře

  1. Tak to je pro mě docela zajímavý tip na seriál :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Už jsem ti ho doporučoval, tak snad se k němu někdy dostaneš ;)

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky