Už začala třetí řada Pod Kupolí

Není tomu tak dávno, kdy bylo odvysíláno pokračování seriálu Under the Dome (česky „Pod kopulí“), kterou vysílá americká stanice CBS a u nás je možné seriál sledovat na stanici Fanda, kde byla v několika minulých týdnech odvysílaná první i druhá řada. Seriál čerpá ze stejnojmenné knihy od amerického spisovatele Stephna Kinga.
(Pozor spoiler)
Už s druhou řadou jsem byl nespokojený, ale dokázala jsem se nad změny povznést. Přeci jen je to jedna kniha, mající 940 stran. Je tedy nemyslitelné, aby něco takového mohlo mít víc jak jednu sérii, pokud bychom uvažovali jenom o příběhu knihy. Proto jsem si řekl, že knihu nebudu brát tak vážně, pněvadž nemůže obsáhnout druhou ani třetí řadu. Navíc konec druhé série končil vcelku zajímavě a diváka se nemohl dočkat, co přijde dál. Dostanou se naši hrdinové z pod kupole? Odpověď se dozvídáme v prvním dvojdíle.
Kdo si myslel, že kopule zmizí, ten se šeredně mýlil. Stále tu je, jen přichází nové nebezpečí a Big Jim („Velký Jim“) proti němu působí jako neškodný štěňátko pitbula. Seriál nabírá jisté sci-fi prvky, a to, o čem původně celý koncept knihy byl; psychologie lidí, boj o moc ve městečku, nedostatek potravy, jako by najednou pozbylo významu.
Ti, kteří šli ke konci druhé řady za Mellanie se dostali za kopuli. Alespoň si to myslí, ale stále jsou uvězněny v mimozemských kokonech, pod kopulí, které simulují virtuální reálitu, ve kterém se obyvatelé městečka ocitnou. Vlastně jde o úvodní zápletku, kdy jednotlivé postavy mezi sebou zpřetrhávají svá romantická pouta (Julia × Barbara; Norie × Joe), protože za tu krátkou dobu, ve virtuálním světě, uběhne několik měsíců.
Na scéně se tak objevují dvě nové hrdinky, které budou jakýmsi způsobem napojeny na mimozemšťany, kteří seslali na Chester’s Mill kopuli. Osobně si myslím, že sci-fi prvky seriálu nemusí prospět. Doufám jen, že tvůrci seriálu nemají v plánu příběh natahovat tak dlouhou, až nebude dávat smysl nebo seriál neskončí kvůli sledovanosti, aniž by vše bylo vyřešeno (odkud se vzala kopule, proč přišla a vzkřísila Mellanie z mrtvých a mnohem víc).
Určitě seriál budu sledovat, protože ho vysílají přes léto, kdy moc zajímavých seriálů – alespoň pro mě – neběží.

Komentáře

  1. Budu si muset přečíst knížku, ta zatracená kupole mi už v seriálu leze na nervy :D

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. No, je trochu jiná než v knize, ale seriál musí být akčnější v tomhle směru.

      Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky