Dojmy z finále Penny Dreadful


Druhá řada Penny Dreadful už řekla svá poslední slova a za těch deset dílů, které byly odvysílány, se mnoho stalo. Hlavní hrdinové se rozdělili a každý z nich musí kráčet po své cestě sám, ale to až v třetí řadě, která už je potvrzena a měla by mít minimálně osm epizod.
Druhá série řeší z větší části Vanessu Ives a její démoni. Jde o jednu z nejvýraznějších postav celého seriálu, neboť má zvláštní schopnosti. Kvůli nim po ní pase vyšší a pekelná moc v podobě Lucifera, jenž jí bude chtít získat na svou stranu. Díky tomu se na scéně objevuje staronový nepřátelé: čarodějky. Dozvídáme se něco víc o Vanesse, jak přišla k vykládání karet a co jí potkalo. Také prohlubuje svůj vztah s Ethenem a odhaluje jeho tajemství.
Na druhou stranu se do popředí zase dostává Victor Frankenstein se svými dvěma výtvory. Monstrem zvaného pan Clarke a novým výtvorem Lilly, která má být pro něho nesmrtelnou družkou, která se vzápětí, kdy je vržena do víru londýnské společnosti, mění ve vraždící monstrum, které o sobě smýšlí jako o nadřazené rase. Tuto myšlenku později sdílí s Dorianem, jehož obraz budeme moci poprvé spatřit.
Příběh tak získává na temnosti. Do hry vstupují temné síly, které se budou pokoušet hlavní postavy. Ser Malcom podlehne těmto svodům, v podobě paní Poolové, kterou můžete znát z první řady (staronový nepřítel). Vše si běží svým klidným tempem, až do samotného konce, kdy hlavní zápletka vyústí.
Penny Dradful je jedinečný seriál, ale mnoho akce od něj neočekávejte. Míří spíš na atmosfér, charaktery jednotlivých postav a hereckých výkonů, které jsou opravdu skvělé. Perfektně vykresluje společnost a nebrání se neobvyklým vztahům, které preferuje Dorian Grey. Pokud tedy nečekáte rychle plynoucí děj se s trhujícími momenty v každé epizodě, tak tento seriál je pro vás jako stvořený.

Komentáře

Oblíbené příspěvky