Dojmy z Lara Croft: Relic Run


Je jasné, že Lara Croft se jednoho dne musela podívat i na mobilní platformu, a tak se také stalo. Nejprve v prvním díle Tomb Raider, který jsem zatím nezkoušel, protože i tak mám rozehranou slušnou nálož her a podruhé v Lara Croft: Relic Run, který chci přiblížit a jedná se o free to play hrou.
Má tedy smysl se do něčeho takového pouštět? Záleží na tom, co očekáváte.
Relic Run spíše míří na oddychové hráče, tedy ty, kteří nehrají hodinu v kuse, to by vás hra určitě přestala bavit a hlavně nemá příběh. Jde opravdu o oddechovku, kterou si třeba zahrajete, když máte několik minut volného času, který trávíte například čekáním na vlak.
Na to že jde o F2P model vás hra k ničemu nenutí. Prostě běžíte pořád za nosem, uhýbáte, sbíráte mince, různé vodítka k nalezení artefaktů a sem tam postřílíte nepřátele, až v určité fázi „běhu“ se setkáte s tím nevětším, kterého ze začátku vůbec nedokážete skolit. Tak to jde pořád dokola a dokola, dokud neuděláte osudovou chybu a Lara se nerozmlátí o zeď, nespadne do propasti či je smrtelně zraněna a nezbývá vám žádný ank pro oživení.
Hra sama o sobě má docela líbivý grafický kabátek. Hlavní hrdinku můžete vybavit sekundárními zbraněmi (je jich celkově pět) a do nich se poté sbírají extra munice. Dále vylepšujete účinnost různých upgradu, kde se jedná převážně o to, kolik času daná schopnost bude fungovat nebo kdy se začnou objevovat hodnotnější mince, kterými za tyto vylepšení platíte.
Laře můžete změnit oblečení, ale v tomhle případě se budete muset našetřit diamanty k jejich koupi. Jde o měnu, kterou získáte ve hře, ale jen ojediněle, v náhodných odměnách, které získáváte každých šest hodin, v nichž padají anky, mince a diamanty, nebo za reálné peníze.
Hra také nabízí dvě mapy. Jednu v džungli (Kambodža) a druhou v poušti (Sahara). Obě zmíněné lokace mají co nabídnout, ale v podstatě jde o to samé.  Liší se jen v prostředí, nepřátelích, vozidlech a pastmi.
Pokud jste fanoušci herní značky Tomb Raider, můžu vám hru jen schválit. Navíc v momentální fázi netlačí na pilu a nenutí hráče utrácet za blbosti. Určitě se nejedná o něco revolučního, ale jak už jsem psal, tak jako taková oddychová hra za to opravdu stojí.


Komentáře

Oblíbené příspěvky