Co mě zaujalo na E3 2015 (část první)

E3 (electronic entertainment expo) je jedna z nejdůležitějších herních výstav, která se odehrává v San Francisku v Americe. Můžeme říct, že je to svátek hráčů, protože zde různá vydavatelství prezentují nové a očekávané herní tituly a vychytávky. Jako už minulý rok, tak i tento sepisuji článek, co mě v roce 2015 na E3 zaujalo:
Letošní E3 už začala ve 4:00 hodiny ráno (našeho času), kdy měla svou první E3 konferenci Bethesda Softworks, kde byl představený nové hry: DOOM, Fallout, Dishonored, Battlecry a karetní hra The Elders Scrolls Online.
Z tohoto výčtu her mě zaujala pouze jedna. Dishonored 2, která bude pokračováním původní hry. Setkáme se tak opět s hlavním hrdinou z prvního dílu, po jehož boku stojí Emily, dědička trůnu, která je také dobře známou postavou. Hra by měla vyjít příští rok. Hrát však půjde jen za jednu ze zmíněné dvojice postav, které se od sebe budou lišit stylem boje.

Téhož dne, ale v 18:30 zahájil svou konferenci Microsoft. Zde mě zaujal pouze nová Lara Croft, zpětná kompatibilita her, což znamená, že hry z X360 půjdou letos hrát na XOne, což je podle mě super zpráva. Dále Fable Legends a nový elitní Xbox controller a nové Gears of War.
Očekával jsem gameplay na novou Laru, protože doposud žádný nebyl. Ukázka začala lezením po zasněžených horách, což mě moc nezaujalo. Prostředí bylo šedobílomodré a kolem zuřila vichřice, kterou zřejmě způsobovala nějaká nadpřirozená síla, jenž nechtěla, aby se mladá archeoložka dostala k místu, které jí láká a kam se potřebuje dostat. Více mě pak zaujal sestřih lokací ze hry (viz níže). Škoda jen, že si na Laru budeme muset počkat o něco déle než hráči na XO.
Gears of War 4 na nové generaci Xboxu vypadá fakt skvěle. Určitě půjde o jednu z her, kvůli které se budou hráči rozhodovat, zda koupit XOne nebo PS4. Hrál jsem některé díly. Předností GoW  je příběhová kooperace (ve split-screen), která už v tuto dobu má své obdoby, ale i tak jich není tolik a nepodávají děj s takovou elegancí.

Ve 22:00 začala konference EA. Ta jako první ukázala něco málo z nového Mass Effectu, který bude mít podtitul Andromeda. Hra by měla vyjít koncem příštího roku a běžet na Frosbite 3 enginu, na niž v dnešní době běží většina nových her od EA.
Další hrou, která má v mé srdci místo a je z dílny EA, samozřejmě nemůže být nic jiného než nový Mirror’s Edge: Catalyst. Tahle parkurová akce mě dostala už svým prvním dílem a já nepochybuji, že tenhle pruequel bude krok k lepšímu a hra jako taková získá více hráčů. Město bude plně otevřené a příběh zřejmě delší než u prvního příběhu s Faith.

Přesně o půlnoci přišel na řadu UBISOFT. Na scéně se objevila jedna nová značka: For Honor, která mě nezaujala. Objevili se již známé hry, jež nebudu jmenovat. Docela mě pak překvapila hra Ghost Recon Wildlands, která slibuje detailní svět, kooperaci až pro čtyři hráče a různé způsoby hraní.

V neposlední řadě je tu SONY, kterou jsem tak trochu prošvihnul. Zde mě nadchla nová značka Horizon: Zero Dawn, která by podle všeho měla mít RPG prvky a otevřený svět. Příběh je zasazen do post-apokalipstického světa, kde lidstvo nebo spíš hlavní hrdinka, svádí boj s mechanickými monstry, připomínající tak trochu dinosaury-
V neposlední řadě SONY ukázalo další gameplay z očekávané hry Uncharted 4, takže přikládám jen záběry ze hry, protože stojí za zhlédnutí.


Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky