Dojmy ze The Witcher 3: Wild Hunt

Zaklínač 3: Divoký hon pro mě byl jednou z nejočekávanějších her letošního roku. Nemohl jsem se dočkat, až si s hlavním hrdinou Geraltem z Rivie prožiji jeho poslední dobrodružství, které vyšlo před týdnem (19. 5. 2015). Už mám nahráno takových 30 hodin herního času. Za tu dobu jsem měl možnost se s hrou dobře seznámit, ale určitě je přede mnou dlouhá a trnitá cesta, kterou budu muset projít, abych se dostal k závěrečným titulkům a mohl posoudit, zdali jsem s příběhem spokojený a napsat recenzi.
Vývojáři z CD Projektu nám tedy naservírovali nezapomenutelný zážitek s otevřeném světě, byť hra má pět lokace, které jsou opravdu obrovské, a v každé z nich na nás čeká spousta, nebezpečí, vedlejšího úkolů a aktivit, který jsou mnohdy po příběhové stránce lépe propracovány, než u konkurence. Svět působí živoucím dojmem a mnohdy narazíte na nepřátele, s nimiž se nebudete v danou chvíli moci měřit a utíkat o život.
Po grafické stránce hra není tak temnou, jak jí tvůrci poprvé prezentovali, ale ani to jí neuškodilo, protože všechno kolem vypadá krásně, stačí jen nasednout na hřbet Klepny a vyrazit na cestu za skvostně vypadajícími místy.
V příběhu narazíte na staré známé, ale také nové tváře. Hratelnost je takřka stejná jako z minulého dílu, ale ve směs přicházejí nové a neotřepané herní mechanismy, činící hru realističtější a těžší zároveň. Vaše rozhodnutí mají váhu, mohou někoho stát život a hrát ve váš neprospěch.
Jediné, co mi tak na hře vadí, je inventář, kde jsou pouze pět kategorií: vybavení, jednorázové předměty, alchymie a výroba, ostatní předměty a úkolové předměty, takže je těžké něco najít. Proto je dobré si v něm pravidelně dělat pořádek.
Příběhové mise jsou rozvětvené a není na škodu si sem tam udělat nějaký vedlejší úkol, nebo zakázku. Nejenže tak získáte peníze, které se budou hodit v budoucnu (budete potřebovat 1.000 orénů), ale také získáte zkušenosti, díky nimž se s následujícím nebezpečím poperete lépe.
Zaklínač 3 tak definuje nové hranice pro RPG žánr, jež nebude lehké překonat. Spatří světlo světa hra, která by mohla předčít toto mistrovské dílo? To zůstává ve hvězdách. Hru mohu jen doporučit a říct, že za koupi stojí (i předchozí díly). Určitě její koupi neprohloupíte a získáte hru, která vám vydrží několik desítek hodin, pokud se budete věnovat i vedlejším úkolům.

Komentáře

  1. No, pro od přírody nepořádného člověka jako já bude těžké udržet inventář v přijatelném stavu. Amyslím, že tuto hru překoná až Zaklínač 4

    OdpovědětSmazat
  2. Tohle je poslední díl, pokud si to vývojáři nerozmyslí :D

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky