Souhrn seriálu American Horror Story


American Horror Story je seriál, který s každou řadou přináší novou dějovou linku, což je mnohdy škoda, ale ono to tak zřejmě bude lepší. Přeci jen už si tvůrci vzali na paškál duchy, sanatorium, čarodějky a v neposlední řadě přehlídku zrůd. Každý si tak má možnost vybrat alespoň něco, co vás zaujme, pokud se výhradně neberete za úplné poseroutky.
V podstatě jsem viděl všechny řady a o všech se chystám v tomhle článku zmínit (krátce), protože nejde o seriál, který by byl epizodně rozsáhlý. Začnu tedy rovnou tak, jak jsem se s nimi seznámil.
1.      American Horror Story (1. řada)
Poměrně mladá rodinka se přestěhuje do domu v LA, kde podle všeho straší a stalo se v něm několik vražd. Jak to tak bývá, pravda vyplouvá na povrch teprve tehdy, když se začnou dít podivné věci, což se začnou dít velmi brzy. Víc asi ani prozrazovat nebudu, protože vás nechci odradit, pokud se právě rozhodujete, zdali na seriál kouknete.
První řada mě nadchla, ale nezanechala ve mně žádný emoce. Vlastně mi bylo jedno, co se stane hlavním postavám, ačkoliv ke konci příběh se začala rozvíjet nová zápletka, která skončila ve stejný okamžik, kdy se objevila.
2.      American Horror Story: Asylium (2. řada)
Druhá řada vypráví příběh jednoho z doposud nejzajímavějších příběhů celé série, a to rovnou z blázince, kde jsou choromyslní pacienti, kterých vám bude líto, protože si budete vědomi toho, že hlavní hrdinové se tam opravdu ocitli, ne proto, že by byli choromyslní, ale že se jim něco špatného stalo. Navíc, objeví se i ďábel a zmutovaní lidé, přičemž dozorkyně budou jeptišky. Co víc si přát?
Druhá řada mě opravdu nadchla svou děsivou atmosférou. Do dnešního dne zůstává mou oblíbenou řadou a nic se jí nevyrovnalo. Nejenže herci zvládají své role, ale příběh nepůsobí tak nudně a má jakýsi konec. Navíc se objevují zajímavé témata jako například: mimozemšťani, masový vrah, homosexualita a mnohem víc.
3.      American Horror Story: Coven (3. řada)
Třetí řada si bere na paškál čarodějky a jejich slet, kde se řeší převážně, kdo je nejlepší čarodějka a která z nich se stane nejlepší a nejmocnější (nejvyšší). Příběh plný holčičího hašteření, ale také děsivých příběhů a magie.
Zatím moje druhá nejoblíbenější řada. Prostě kouzla a magii mám rád. Ale nepřekoná po stránce emocí Asylium, které u mě prozatím vede. Určitě si zasluhuje pozornost, avšak nemusí se líbit všem.
4.      American Horror Story: Freak Show (4. řada)
Zatím poslední řada k dnešnímu dni. Osobně mě moc tohle téma nezaujalo. Zrůdy vlastně pro mě nebyly nějak zajímavé, ale oproti první řadě má pořád co nabídnou, a také má svůj pomyslný konec. Po pravdě, příběh je vystavěn na odlišnostech tzv. zrůd a normálních lidí. Na scéně se objevuje i masový vrah v podobě klauna či narušeného bohatého playboye.
Čtvrtá řada mě moc nezaujala. Příběh byl takový nudný a o ničem. Z ničeho nic se začaly objevovat postavy, aby trochu nafoukly dějovou linku, která až v posledních několika epizodách začala být strhující. Neměl jsem ani původně v plánu tuhle sérii dokoukat.
American Horror Story můžete sledovat i na Prima Cool, kde postavy mají vcelku obstojný dabing. Bohužel, ti z vás, kteří chodí spát se západem slunce, nebudou nadšení, protože pokud běží AMS na Prima Cool, tak v pozdních hodinách, a pokud zrovna nemáte septobox s možností nahrávání nebo O2TV, holt můžete sáhnout ještě po variantě online sledování.
Dále se připravuje další řada s podtitulem „Hotel“, kde by se měla objevit i zpěvačka Lady Gaga, což může být vítaná změna, pokud nahradí Jessicu Lange, která doposud ve všech řadách měla hlavní role a většinou ztvárňovala mrchu. Po nějaké době už to opravdu působilo stereotypně, ale jako herečka je úžasná.

Podle mě, co by seriálu hodně pomohlo, by byla změna všech herců, kteří se už za celou dobu vystřídaly různé role. V jiných excelovali a naopak, avšak i Hotel se bude držet tohoto trendu a určitě se setkáme se starými známými herci, akorát v trochu jiné roli.

Komentáře

Oblíbené příspěvky