Penny Dreadful, aneb druhá řada se blíží


Jen málokterý seriál mě ohromil svým zasazením a tajemnou atmosférou, jako například Penny Dreadful, který bych považoval za jeden z nepropracovaných seriálů. Propracovaný až do nejsebemenších detailů. Období viktoriánského Londýna s nadpřirozenými bytostmi, které můžete znát z různých literárních děl, jako třeba Dorian Greye, Frankenstein, Dracula aj.
Atmosféra v první řadě Penny Dreadful začíná vcelku pozvolna, ale napínavě. Předkládá příběhy jednotlivých hrdinů a my jako diváci pronikáme do jejich životů, které nejsou jen tak obyčejné. Dozvídáme se o jejich bedlivě střežených tajemstvích a minulosti, o které vlastně celá první řada pojednává. Poznáme tak Vanesu Ivsovou, jejíž postava mě okamžitě ohromila a nenechala mě klidným.
Jako premisu seriálu bych mohl vyzdvihnout tvůrce, kteří se podíleli na filmovém trháku, který můžete znát už podle jeho názvu: Skyfall. Sice mě James Bond zrovna nefascinuje, ale i tak je to předzvěst zaručené kvality, navíc stejnojmennou písničku nazpívala zpěvačka Adél, o jejichž hlasových kvalitách není pochyb.
Navíc, pokud seriál sledujete, nemůžete si nevšimnout takové té zvláštní, až básnické angličtiny, která tomu dává tu dobovost. V češtině zase Penny Dreadful můžete sledovat na kabelové stanici HBO, kde bych řekl, že mají dosti obstojný dabing oproti jiným komerčním televizím.
Proto, pokud máte rádi tajuplnou atmosféru, která dokáže být místy až hororová a líbí se vám seriály, které se neodehrávají v jednadvacátém století, tak tento seriál je pro vás jak stvořený. Řekl bych, že svou kvalitou může konkurovat i takové Hře o trůny, která nyní startuje svou pátou řadu.
Navíc, příští měsíc, v květnu startuje druhá řada Penny Dreadful a podle všeho má být napínavější a děsivější, než kdy před tím byla. Pokud jste se doposud s tímto seriálem nesetkali, tak vřele doporučuji. Nic jím nezkazíte.

Komentáře

  1. Tak to je pro mě skvělý tip. viktoriánskou dobu přímo miluju. :)

    OdpovědětSmazat
  2. Tak snad tě seriál nadchne tak, jak nadchnul mě.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky