Dojmy: iZombie


Nových seriálů je každý rok nepřeberné množství. Každý si jde za tím, co ho možná bude, ale nemusí bavit. Já jsem se rozhodl dát šanci iZombie, aniž bych věděl, do čeho asi tak nějak jdu. Jediná věc, která mi byla známa, je, že hlavní hrdinka je zombie, ale co to vlastně bude, jsem vůbec netušil.
Se zombie tématikou sleduji snad jen The Walking Dead, ale tohle je něco úplně jiného. Žádná lidožravá zombie nečekejte, protože apokalypsa se nekoná. Pouze naše hlavní hrdinka, jejíž jméno jsem si po dvou episodách nezapamatoval, se stane zombie. Mnohé z vás zklamu, ale tohle zombie bude při smyslech a jediné, po čem bude prahnout, jsou lidské mozky jako zombie ze hry: Plants vs. Zombie, kde mrtváci křičí „Mozky, mozky,…“ („Brains, Brains“).
Z mladé zdravotní sestřičky se během jednoho nočního večírku na lodi stane nemrtvá. Nikdo vlastně neví proč ani jak, ale to se nejspíš divák dozví během první série. Hrdinčin život se tak obrací vzhůru nohami. Opouští snoubence a svou práci, kterou vymění za práci v policejní márnici, kde si obstarává potravu, tedy mozky.
Asi by to byl nudný seriál, kdyby to došlo pouze sem. Osobně mě nápad křížení žánru, krimi a fantasy světa moc nenadchnul. Zombie dívka totiž žere mozky obětem vraždy. Během následujících dní pak může vnímat to, co se jim stalo před smrtí nebo získat nějakou jejich dovednost či neřest, což je docela jeden z ucházejících nápadů tohoto seriálu.
Na seriálu mě nejvíc asi odrazuje hrdinčin vzhled po přeměně a vlastně ten celý její vizáž (make-up). V příběhu jsem zatím nespatřil žádný potenciál. Prostě řešení případů pomocí vidění je dosti nudné a časem se může stát stereotypním, takže bych v tom neviděl konkurenci jiných krimi seriálů.
Osobně si myslím, že stanice The CW, kde seriál běží, má o dost lepší pořady. Pokud se však podíváme jinam, podle mě se dají najít o dost zajímavější seriály, které nepůsobí jako amatérský výtvor začínajícího filmového/seriálového štábu.
Seriálu nedávám moc velkou naději, ale ještě několik následujících dílů zkusím shlédnout. Seriál asi bude mít komiksovou předlohu.


Komentáře

Oblíbené příspěvky