The Flash (2014) – dojmy z první poloviny první řady


Ještě za sebou nemáme odvysílanou celou první sezónu seriálu The Flash, který běží na americké stanici The CW, a zařazuje se tak na druhé místo po seriálu Arrow, jakožto další hrdina DC komiksů. Pilotní díl mě ohromil. Už jsem o něm dříve psal zde, takže nyní vám vylíčím několik informací a svých názorů (nezaručuji, že se 100% vyhnu spolerům).
Hlavní postavou je Barry Allan alias Flash. Zpočátku se tak nenazývá, dokud mu není jméno přiděleno Ciscem, který zároveň vytvoří Flashův oblek.
Na své nadlidské schopnosti není sám, neboť mu s jeho super-rychlostí pomáhá tým ze Star LABS (dr. Harrison Walls – majitel celého zařízení, Caitlin Snow – jedna ze zaměstnanců a Cisco Ramon – zaměstnanec, občas něco vyrobí, jako již zmíněný oblek, ale i jinou vychytávku + přiděluje přezdívky), který vlastně za tento dar mohou, jelikož ve Star LABS vybouchl urychlovač části /alespoň si to myslím, ale sledoval jsem seriál bez titulků/ a zasáhl tak celé město a lidé, kteří toho dne byli v ohrožení a možná i zemřeli, se stanou z velké části plnokrevní padouchové se super schopnostmi (tzv. meta-humans).
Příběh vcelku rychle odsýpá. Na scéně se objevují první padouchové. Většina z nich je na jedno brdo, avšak to se časem změní, když se na scéně objevuje Captain Cold, který bude Flashův úhlavní nepřítel, ačkoliv je tu i Barryho Nemesis z dětství, Reverse Flash. Muž ve žlutém obleku, který překonává Flashe v rychlosti i síle a navíc zabil jeho matku, když Barrymu bylo ještě cca 11 let.
Jen mě docela zklamalo, že jeho identitu tvůrci odhalili (zatím divákům), ačkoliv by bylo mnohem zajímavější si spíše domýšlet, kdo oním záhadným nepřítelem je (můj subjektivní názor).
Na seriálu se mi oproti zmíněnému Arrowovi, kterého také sleduji, libí, že zde nejsou v každém díle flashbacky do minulosti, což u mě Flashe staví na první příčku, ačkoliv i Arrow je vynikající seriál.
Tvůrci seriálu úzce spolupracují se svými kolegy, kteří pracují na již zmíněném prvním DC hrdinovi, jenž se objevil na The CW. A tak vzniká dvojdílný díl The Flash vs. Arrow, kterému je věnována jedna epizoda v každém ze seriálů, takže pokud by se našel někdo, kdo nemusí tajemného ochránce ze Starling City, tak má trošku smůlu. Bohužel tyto dva díly nepřináší nic zajímavého, jen poukazují na to, že Barry spíše spoléhá na svou super-rychlost a netaktizuje jako Oliver (Arrow). Kdo z nich je lepší, to se nedozvíme.
Nevím proč, ale každý super hrdina má problémy s navazováním vážné známosti a ani Flash se tomuto tématu nevyhne. Může za to snad tajná identita? Zčásti. Chceme ochránit ty, kteří by mohli být ohrožení tím, že znají pravdu? Stejně se to jednou stane! Tahle problematika trápí nejednoho superhrdinu. Ať už je to Batman, Spider-man či Super-man.
Pokud seriál bude pokračovat tímto tempem, tak nevím, zdali nebude následovat jeho konec. Za předpokladu, že se v každém díle bude objevovat jiný padouch, což čas ukáže. Také doufám, že k Flashovi se někdo časem přidá a bude mu pomáhat s potíráním zločinu (nejen odbornými radami do sluchátka nebo občasné zachránění), ale někoho stálého, kdo se bude moci Barrymu rovnat jako tomu je v druhém zmíněném seriálu Arrow, kde hlavnímu hrdinovi pomáhají další hrdinové. Sice pár takových příležitostí se naskytlo, ale vždy se jednalo o krátkodobou záležitost.
Komiksy nečtu, takže o světě Flashe opravdu moc nevím. Jednou jsem viděl snad i film, ale tam snad byli mimozemšťani, takže třeba také jednou v seriálu uvidíme nějakého toho marťana.
Určitě ještě napíšu další dojmy (z finále). Další řada seriálu je určitě jistá. Tady není co řešit!Komentáře

 1. Velice podrobná a kvalitní recenze

  OdpovědětSmazat
 2. Tedy jde spíše o dojmy ze seriálu abych se opravila :D

  OdpovědětSmazat
 3. Děkuji za komentář. Přemýšlel jsem o tom, hák bych to tu trošku oživil, takže zde budou me dojmy na seriály, které sleduji.
  Doufám, že se lidé připojí a budou komentovat. Jen je škoda, že komentáře vyžadují přihlášení.

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky