Recenze: Hungry Shark Evolve


Studio: Future games of London (a UBISOFT studio)
Cena: Zadarmo (s mikro transakcemi)
Testovaná verze: W8.1 a Android v4.4

Shrnutí
Jedná se o hru primárně určenou na mobilní zařízení (tablety, mobily), ale dá se hrát i na PC (hra na tabletu s W8.1 se mi nepodařila spustit, ale myší se dá také ovládat).
Cíl hry je naprosto jednoduchý. Hra před vás postaví nejmenšího žraloka, který vlastně neumí nic jiného než jíst menší ryby, díky kterým roste, přežívá (žralok může umřít hlady) nebo také leveluje.
Za sežrané zlatých rybiček dostáváte skóre a peníze, za něž si žraloka vylepšujete (bite, speed, boost), kupujete různé dekorační věci zlepšující procentuálně nějakou vlastnost nebo nového žraloka; ale až po dosažení desátého levelu. Raději tedy budete šetřit na další vývojovou etapu, protože vylepšení žádnou výhodu ve hře nepřináší (alespoň mně to tak nepřišlo).
Jistou dobu Vás hra bude i bavit, dokonce si to budete užívat a mít radost, že máte nového a většího žraloka. To sebou vzápětí přináší skrytá úskalí: rychlejší hladovění, menší příjem peněz (větší žraloci už stojí pořádnou herní sumu), diamanty a mikro transakce. Sám jsem kvůli těmto faktorům skončil u čtvrtého žraloka. Hra začala nabírat na stereotypu a já nechtěl utrácet za něco, co je v podstatě k ničemu.
Teď už hru moc nehraju. Občas se k ní vrátím, ale už to ztrácí svoje kouzlo. Navíc po pár hrách ve verzi pro android naskakují reklamy na jiné hry, ale to už je zvyk každé hry pro tento systém.


Hodnocení: Velmi dobrá (časem ale začne nudit)

Komentáře

Oblíbené příspěvky