The Flash (2014)

The Flash je nový seriál, který bude na podzim vysílat americká stanice The CW, která vysílá seriály jako The Vampire Diaries (Upíří deníky), Supernatural (Lovci duchů) či Arrow. Bohužel stanici utekl pilotní díl na internet, tak bych se chtěl podělit o své zážitky. (POZOR, DÁLE MŮŽE ČLÁNEK OBSAHOVAT SPOILERY)

  • Seriál jsem měl již vyhlédnutý, takže když jsem zahlédl, že je na internetu, musel jsem pilotní díl vidět.
  • Jedná se o hrdinu DC, takže příběh Flashe je ztvárněný v komiksu, který jsem nečetl a ani se nehodlám jím probírat, protože půjde  úplně o jiný příběh.
  • Musím přiznat, že pilot se opravdu povedl.
Pilot pojednává o tom, jak se s hlavního postavy stává superhrdina, takže na začátek se dostává do popředí minulosti (bohužel jména si moc nepamatuji, protože pokud se domnívám správně, tak komiksově se hlavní hrdina jmenoval "Flash Gordon", ale v seriálu má naprosto jiné), kde za podivných okolností zemře jeho matka a s její vraždy je obviněný jeho otec.
Hlavní hrdina se tedy vydává na cestu spravedlnosti a přidává se k městskému policejnímu útvaru jako forenzní konzultant (pokud jsem to postřehl správně, jelikož jsem seriál sledoval bez titulků) a skládá střípky o vraždě své matky.
Jak to tak bývá. Hlavní hrdina je obyčejný (pokud se jim nenarodí - třeba superman) do té doby, než ve městě nevybouchne reaktor STAR-LAB a neuvolní do okolí města energii, která z obyčejných lidí dělá neobyčejné. Hlavní hrdina se tedy stává Flashem v ten den, kdy do něho udeří blesk obsahující něco z výbuchu, který právě v ten okamžik probíhal.
Na scéně se objevuje i anti-hrdina (padouch), na kterém si Flash vyzkouší své síly. Škoda jen, že je ke konci seriálu zničen, ale jak to tak bývá, tak se odkudsi vynoří další padouch, jenž bude chtít hlavního hrdinu zničit. Kdy se tomu stane, tak to nevím.
Seriál se určitě vyplatí sledovat. Pokud další díly budou pokračovat v podobném tempu, tak by mohl seriál čekat stejný osud jako Smallvile, který měl 10 sezón.

Komentáře

Oblíbené příspěvky